Informacje Lubaczów, powiat lubaczowski

Featured

Kupił marihuanę od kolegi. Obaj zostali zatrzymani przez policjantów

Zdjęcie ilustracyjne fot. archiwum KPP LubaczówZdjęcie ilustracyjne fot. archiwum KPP Lubaczów

Policjanci ujawnili marihuanę u 29-letniego mężczyzny, którą kupił od swojego młodszego kolegi. Funkcjonariusze zatrzymali również 22-latka podejrzanego o handel narkotykami. Mężczyźni zostali przesłuchani i złożyli wyjaśnienia. Wobec młodszego z nich prokurator zastosował policyjny dozór.

W czwartek, policjanci z wydziału kryminalnego lubaczowskiej policji uzyskali informację, że kierowca forda może posiadać przy sobie środki odurzające. Funkcjonariusze pojechali do wskazanej miejscowości i tam zatrzymali do kontroli kierującego fordem. Pod siedzeniem kierowcy funkcjonariusze znaleźli zawiniątko z zawartością suszu roślinnego, a podczas przeszukania miejsca zamieszkania, 29-letniego mieszkańca gminy Lubaczów policjanci odnaleźli kolejną porcję suszu. Tester policyjny potwierdził, że była to marihuana. Mężczyzna został przesłuchany i złożył wyjaśnienia.

Efektem dalszych czynności policjantów z wydziału kryminalnego, było zatrzymanie tego samego dnia, 22-letniego mieszkańca gminy Lubaczów, podejrzewanego o sprzedaż środków odurzających. Mężczyzna zanim został zatrzymany, aby zatuszować ślady wysypał susz roślinny, który miał w słoiku. 22-latek usłyszał zarzut udzielania narkotyków i przyznał się do winy. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast, zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego, substancji psychotropowej lub nowej substancji psychoaktywnej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Źródło: KPP Lubaczów

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 0
Młodszy brat
chłopaki mieli peszka
0
Ja
Młodszy brat powiedziała :
chłopaki mieli peszka
Ktoś ich wziął i zakablował za to wpadli jak śliwki w kompot. By nie to, do dziś dnia by ćpały.

0
Ja
Młodszy brat powiedziała :
chłopaki mieli peszka
Ktoś ich wziął i zakablował za to wpadli jak śliwki w kompot. By nie to, do dziś dnia by ćpały.

0

10000 Pozostało znaków