Featured

Czołowe zderzenie dwóch osobówek w Lubaczowie. Sprawca był pijany

fot. archiwum zlubaczowa.plfot. archiwum zlubaczowa.pl

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w Lubaczowie na ul. Sobieskiego. Kierowca nissana zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z jadącym prawidłowo renaultem. Sprawca kolizji miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania.

Do zdarzenia doszło w piątek, tuż przed godz. 16, w Lubaczowie na ul Sobieskiego. Z ustaleń policjantów wynika, że 44-letni kierowca nissana zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym renaultem. W wyniku zderzenia pasażer renaulta trafił do szpitala.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obydwu kierowców. Jak się okazało sprawca zdarzenia miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, kierowca renaulta był trzeźwy.

44-letniemu mieszkańcowi gminy Lubaczów policjanci zatrzymali prawo jazdy. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Źródło: KPP Lubaczów

Kier
Proponowałbym więcej kontroli trzeźwości codziennie w godzinach popołudniowych i wieczornych zamiast propagandowych poniedziałkowyc h akcji "trzeźwy poranek", które lepiej wpływają na policyjne statystyki niż na bezpieczeństwo na drogach.
0
mieszkaniec
Popieram pomysł!!!
0
Xyz
Pijany idiotą znowu kogoś prawie nie zabił Za kraty z takimi
0
Swój
Więcej kontroli trzeźwości zamiast durnych akcji Pasy. Komu ja niby zagrażam jak nie zapnę pasów? A wtym czasie naprani jeżdżą spokojnie i nikt ich nie łapie, bo nie ma kto!
0
Bez imienny
To nie pierwszy raz jak ten kierowca jechał pod wpływem. Bardzo dobrze że się jego brawura w ten sposób skończyła. I dzięki Bogu nikt nie ucierpiał w większym stopniu. Teraz go karać tak żeby na całe życie zapamiętał że alkoholu się nie wsiadam za kierownicą.
0
pan j u ó zek
badac za kazdym razem alkomatem !! ilu jedzie po piwie lub 2 ale sprawdza tylko dokumenty i jedz... na ostatnie 5 kontroli jakie miałem ani razu policjant nie badał mnie alkomatem... a macie panowie policjanci i panie alkomaty które nie wymagaja wysiłku w tej kwesti !!
0
korrr
ŻEBY BADAĆ ALKOMATEM MUSZĄ MIEĆ PODSTAWĘ I KONIEC!!
0
Mango
Bez imienny powiedziała :
To nie pierwszy raz jak ten kierowca jechał pod wpływem. Bardzo dobrze że się jego brawura w ten sposób skończyła. I dzięki Bogu nikt nie ucierpiał w większym stopniu. Teraz go karać tak żeby na całe życie zapamiętał że alkoholu się nie wsiadam za kierownicą.
SKORO WIEDZIAŁEŚ , ŻE TEN CZŁOWIEK JEŻDZI PO PIJAKU TO DLACZEGO NIE ZADZWONIŁEŚ WCZEŚNIEJ NA MILICJĘ? JESTEŚ PO CZĘŚCI WSPÓŁODPOWIE DZIALNY TEMU PROCEDEROWI SZANOWNY // BEZ IMIENNY// TAKICH FRAAJERÓW MUSIMY ELIMINOWAĆ Z NASZYCH DRÓG BEZ WZGLĘDU NA TO CZY TO NASZ SĄSIAD CZY OSOBA NAM OBCA. BEZ SENTYMETÓW BO W KAŻDEJ CHWILI PRZEZ TAKIEGO BYDLAKA MOŻE ZGINĄĆ CZŁOWIEK , A WTEDY BĘDZIE JUŻ ZA PÓŹNO!!!!!

0
Kodeks
1 .06. 2017 r. Zmiana w RD. Poczytaj ☺
0
fgdsg
Słownik języka polskiego polecam.
0
Kier
No to już jest jasna podstawa prawna na prowadzenie "trzeźwych poranków" i wszelkich kontroli trzeźwości, jak przystało na cywilizowany europejski kraj a nie jakiś afrykański trzeci świat. Ale jak pisałem w pierwszym komentarzu, niech z tej podstawy korzystają w późniejszy ch porach dnia. Według statystyk znacznie więcej wypadków z udziałem nietrzeźwych jest po południu i wieczorem (zwłaszcza w weekendy) niż rano.A gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości odnośnie podstawy prawnej to chodzi o to, że przed 1 czerwca art. 129i ust. 4 PRD odsyłał ogólnie do ustawy o wych. w trzeźw. i przeciwdz. alkoh., gdzie w art. 47 ust. 1 jest napisane, że można badać stan trzeźwości jeśli jest podejrzenie nietrzeźwości, a teraz art. 129i ust. 4 PRD odsyła tylko do art. 47 ust. 2 ustawy antyalkoholowej przez co art. 47 ust. 1 nie ma zastosowania i znika tym samym konieczność nabrania przez policjanta podejrzeń.
0
Arek
Art. 129. 2. Policjant, w związku z wykonywaniem czynności określonych w ust. 1, jest uprawniony do:3) żądania poddania się przez kierującego pojazdem lub przez inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu;także nic się nie zmieniło, zmieniły się tylko kary.
0
Kier
Masz rację, tak było od dawien dawna i jest nadal, ale zmienił się ustęp 4 artykułu 129i. Art. 129 ust. 2 pkt 3 był podważany przez niektórych prawników ze względu na to co było przed 1 czerwca w art. 129i ust. 4. Tu jest dokładnie wyjaśnione dlaczego przedtem podstawa prawna akcji typu "trzeźwy poranek" była wątpliwa: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/964901,kierowcy-nie-chca-dmuchac-w-alkomat-podstawa-prawna-jest-niejasna.html
0
Mechanik
Gość był cwaniak na codzień i zawsze się chwalił co on nie potrafi i proszę jak się wykazał, w końcu trafiła kosa na kamień i dobrze że tak szybko bo następnym razem gdyby mu sie udalo to mógłby kogoś zabić.Jazda samochodem to nie jest plac zabaw!!!
0
Mechanik
Mechanik powiedziała :
Gość był cwaniak na codzień i zawsze się chwalił co on nie potrafi i proszę jak się wykazał, w końcu trafiła kosa na kamień i dobrze że tak szybko bo następnym razem gdyby go nie złapali to mógłby kogoś zabić.Jazda samochodem to nie jest plac zabaw!!!

0
Arek
Bardziej zastanawia mnie sam fakt zatrzymania prawidłowo jadącego pojazdu. Policjant zatrzymując pojazd musi podać powód kontroli. Jakie może mieć uzasadnione podejrzenie, by sądzi iż kierowca prawidłowo poruszającego się pojazdu był pod wpływem alkoholu? Nie ma czegoś takiego jak rutynowa kontrola. W tym jest problem, że policja nie ma takich uprawnień, aby rutynowo zatrzymywać każdy prawidłowo jadący pojazd. Druga sprawa, że po takiej kontroli zobowiązani są do wypełnienia protokołu z badania, gdyby każdy tego wymagał to takie kontrole były by dużym utrudnieniem w ruchu. Przydał by się jakiś przepis uprawniający do zatrzymywania pojazdów w przypadku jakiejś większej akcji badania stanu trzeźwości, aby te kontrole były w stu procentach legalne.
0

10000 Pozostało znaków