ZUS przypomina: Bon Turystyczny ważny do końca września

Zdjęcie ilustracyjne fot. StockSnapZdjęcie ilustracyjne fot. StockSnap

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi ważności bonu, ZUS przypomina, że termin możliwości skorzystania z niego, został wydłużony z 31.03 do końca września 2022 roku.

Na Podkarpaciu liczba bonów to ponad 231 tys., z czego aktywowano ich dotychczas 176  tys., a całkowicie wykorzystano 77,5 tys. Nadal ponad 54 tys. bonów nie zostało aktywowanych. Bon jest ważny do końca września 2022 roku. Można z niego skorzystać przez cały rok w podmiotach turystycznych na terenie całego kraju. Dotychczas mieszkańcy Podkarpacia zrealizowali płatności bonami na 109 mln zł – informuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w woj. podkarpackim.

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla rodzin, a także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500 plus”. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł. Aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

„Bon przyznawany jest w  formie elektronicznej. Trzeba go aktywować. Można to zrobić w dowolnym momencie. Warto jednak nie odkładać tego na ostatnią chwilę i aktywować go wcześniej. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu na PUE ZUS wybieramy zakładkę - Ogólny, a następnie w menu bocznym - Polski Bon Turystyczny. Aby aktywować bon należy  podać swój aktualny adres e mail oraz numer telefonu komórkowego. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze” - informuje rzecznik.

Bonem zapłacimy za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Aktualna lista podmiotów, w których można skorzystać z bonu jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel.

Bonem można zapłacić  do 30 września 2022 r. Jeśli do tego dnia zapłacimy za usługę za pomocą bonu, możemy z niej skorzystać po tym terminie. Więcej informacji na temat na temat bonu oraz instrukcję jak go aktywować i używać znaleźć można na stronie internetowej ZUS. Można także skontaktować się z nami dzwoniąc na infolinię w sprawie bonu turystycznego – nr tel. 22 11 22 111.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane

W kinie

No result...