Ostatnie dwa tygodnie bonu turystycznego

Zdjęcie ilustracyjne fot. StockSnapZdjęcie ilustracyjne fot. StockSnap

To już ostatni moment aby wykorzystać bon turystyczny. Na jego aktywację oraz dokonanie nim płatności pozostało niewiele ponad dwa tygodnie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że bonami turystycznymi można płacić jeszcze tylko do końca marca.

Marzec jest ostatnim miesiącem, w którym możemy aktywować bon turystyczny oraz dokonać nim płatność za usługę turystyczną na terenie kraju. Opłacony w marcu wyjazd, nocleg czy inną atrakcję turystyczną czy usługę możemy odbyć w późniejszym czasie. Rodzice, opiekunowie którzy jeszcze nie wykorzystali bonów turystycznych mają więc ostatnią okazję by skorzystać z bonu. Warto się pospieszyć, zarówno z aktywacją, jak i realizacją płatności bonem, bo czasu na wykorzystanie zostało coraz mniej. Termin ważności bonu mija z ostatnim dniem marca tego roku.

Miejsc, gdzie można zapłacić bonami w całym kraju jest ponad 4,9 tys. A jeśli nie chcemy wysyłać dzieci gdzieś daleko w kraju, to z bonu można skorzystać również w województwie podkarpackim. Płatność bonami przyjmuje tutaj  prawie 1,5 tys. podmiotów turystycznych.  W województwie na 230 tys. przyznanych bonów turystycznych do wykorzystania pozostało 108 tys. W tej liczbie znajdują się zarówno bony aktywowane i niewykorzystane, jak i częściowo wykorzystane, ale też takie, których rodzice jeszcze nie pobrali na swój profil PUE, czyli nie aktywowali. Tych nieaktywnych, czyli niepobranych bonów, pozostało ponad 27 tys. na łączną kwotę przekraczającą 18 mln zł – informuje Wojciech Dyląg – rzecznik prasowy ZUS w regionie.

Zarówno aktywacja, jak i płatność bonem turystycznym, jest bardzo prosta. Wystarczy, że rodzic, opiekun, który jest uprawniony do świadczenia wychowawczego 500+ wejdzie na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, ZUS, odnajdzie po lewej stronie zakładkę Polski Bon Turystyczny i aktywuje ją, podając swój adres email i numer telefonu komórkowego. Po aktywacji bonu na PUE ZUS, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności. Trzeba go podać, kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest wysłany SMS-em na podany wcześniej numer telefonu. Świadczenie w formie bonu to wartość 500 zł na każde dziecko, a dodatkowy bon o wartości 500 zł przysługuje na dziecko niepełnosprawne.

Do tej pory suma płatności zrealizowanych bonami przez rodziców z naszego regionu przekroczyła 159,5 mln zł. Do podkarpackich podmiotów turystycznych trafiło ponad 94,4 mln zł. Bonem można płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski tylko do końca marca 2023 r. Z samej usługi można skorzystać później. Listę podmiotów, które honorują bony turystyczne, można sprawdzić na stronie  Polskiej Organizacji Turystycznej . Każda osoba, która ma pytania dotyczące bonu lub jego aktywacji może odwiedzić naszą dowolną placówkę – dodaje rzecznik.

Gdzie otrzymasz pomoc w sprawie bonu?

- pod numerem telefonu 22 11 22 111 (codziennie w godzinach 7.00-20.00).

- pytania możesz też wysyłać na adres e-mailowy: bon@zus.pl.

- Informację o wnioskach złożonych do Polskiej Organizacji Turystycznej o ustalenie prawa do świadczenia w formie bonu oraz o ustalenie prawa do dodatkowego świadczenia w formie bonu możesz uzyskać tylko pod numerem telefonu 12 323 00 90 lub 800 808 500 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00).

Komentarze   

polak2010
-14 # polak2010 2023-03-15 22:24
Bardzo dobra inicjatywa rządu Prawa i Sprawiedliwości w końcu dzieci z biednych rodzin mogły wyjechać na wakacje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser
0 # Krzysztof Kaiser 2023-03-16 11:10
Cytuję polak2010:
Bardzo dobra inicjatywa rządu Prawa i Sprawiedliwości w końcu dzieci z biednych rodzin mogły wyjechać na wakacje.Inicjatywa ok. Ale moim zdaniem bardziej niż o rodziny chodziło tutaj o branżę turystyczną by ją ratować bo koronawirus sprawił, że praktycznie co najmniej pół rok jak nie nawet na cały rok branża stanęła i wiele firm z tego sektora jeżeli nie upadło to mocno to odczuło. A to dla Państwa czyli dla PiS oznaczałoby mniejszy wpływ z podatków takich jak VAT.
Za to przypomnę Ci programy za PO-PSL. Co prawda źródło jest z Platformy, ale to PSL był głownie odpowiedzialny za sektor Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej kiedy ministrami byli Jolanta Fedak i obecny Prezes PSL Władysław Kosiniak Kamysz.

A co robi PiS w polityce prorodzinnej. Myślał, że rzuci 500 zł i po sprawie. ,,Mieszkanie +" okazało się porażką i tanią propagandą. Bon turystyczny to dobry pomysł, ale też kwitł handel tymi bonami i tak naprawdę ciekaw jestem ile rzeczywiście z tych biednych dzieci wyjechało rzeczywiście na te wakacje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.