Gmina Stary Dzików Liderem Powiatu Lubaczowskiego

Gmina Stary Dzików w Rankingu Gmin Podkarpacia otrzymała tytuł "Lidera Powiatu Lubaczowskiego". Statuetkę odebrał wójt gminy Tomasz Jabłoński.

W poniedziałek 4 grudnia podczas Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Podkarpacia w Rzeszowie poznaliśmy oficjalne wyniki rankingu organizowanego od lat przez  Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej POST we współpracy z Urzędem Statystycznym oraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Spośród samorządów w powiecie lubaczowskim, tytuł lidera otrzymała Gmina Stary Dzików. Statuetkę podczas oficjalnej konferencji w Rzeszowie odebrał wójt Tomasz Jabłoński.

Celem Rankingu Gmin Podkarpacia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Wyniki rankingu to dane za rok 2022, zebrane i przeanalizowane przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Metodą oceny poziomu rozwoju gminy jest syntetyczny wskaźnik rankingowy wyliczony w oparciu o 16 wskaźników mierzących m.in. potencjał, aktywność i wyniki osiągane przez gminę w sferze gospodarczej i społecznej.

Komentarze   

Lion
0 # Lion 2023-12-07 08:29
Pragnę podziękować Wójtowi, jak i Radzie Gminy, Rdnemu powiatowemu Józefowi Ozimek, pracownikom urzędu gminy. Dzików się, zmienił na lepsze, brawo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia