Dorota Gardias gwiazdą tegorocznego EKOfestiwalu „Wspólnie dla klimatu”

Już 16 września zadziałamy ,,Wspólnie dla Klimatu” podczas kolejnego EKOfestiwalu, organizowanego przez Powiat Lubaczowski oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne Roztocze Wschodnie.

Od godz. 9:00 zapraszamy na plac obok budynku Starostwa Powiatowego w Lubaczowie, gdzie na uczestników będą czekały warsztaty, konkursy, gry i quizy. Dla najmłodszych uczestników Teatr Kultureska zaprezentuje spektakl ,,Ekonolulu”, poruszający różnorodna tematykę ekologiczną. Ponadto planowany jest występ sygnalistów myśliwskich, zabawa ortograficzna w formie dyktanda, konkurs ,,Ekologiczne łamańce językowe”, konkurs na najpiękniejszy deskal pn.  ,,Przyroda wokół nas”, występy laureatek Ogólnopolskiego Konkursu „Bajarze z Leśnej Polany”, warsztaty geologiczne, kamieniarskie, przyrodniczo-leśne i ekologiczne.

Nie zabraknie prelekcji popularnonaukowych dotyczących przyrody nieożywionej  i ożywionej Roztocza, prawidłowego postępowania z wyrobami azbestowymi oraz klimatyczne rozważania o lesie.

Organizatorzy zadbali także o innowacyjne pokazy dla uczestników m.in. pokaz pracy rodziny pszczelej, warsztaty z zakresu pirografii ,,Ogniem w drewnie” i wiele innych.

Nieodłącznym elementem każdego EKOfestiwalu jest akcja „Drzewko za surowce”, w której  każdy uczestnik przynosząc: 5 kg makulatury/20 szt. zgniecionych butelek PET /1 kg baterii/ 1 szt. elektrośmieci, otrzyma sadzonkę drzewka leśnego lub krzewu miododajnego.

Gwiazdą tegorocznego EKOfestiwalu „Wspólnie dla klimatu” będzie Dorota Gardias– pochodząca z  Roztocza ambasadorka kampanii „Moda na recykling”, która opowie o inicjatywie, wybierze zwycięzców w konkursie na najlepsze kreacje przygotowane z surowców wtórnych  oraz rozda swoje autografy!

Zapraszamy w najbliższy piątek 16 września na plac przy Starostwie Powiatowym w Lubaczowie  w godzinach od 9:00-14:00!

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.