Informacje Lubaczów, powiat lubaczowski

W Starym Siole odbędzie się Wojewódzka Wystawa Koni Zimnokrwistych [ZAPOWIEDŹ]
Featured

W Starym Siole odbędzie się Wojewódzka Wystawa Koni Zimnokrwistych [ZAPOWIEDŹ]

Zdjęcie ilustracyjne fot. archiwum Gmina OleszyceZdjęcie ilustracyjne fot. archiwum Gmina Oleszyce

W niedzielę, 12 lipca 2026 roku, na stadionie sportowym w Starym Siole odbędzie się XX Wojewódzka Wystawa Koni Zimnokrwistych. W programie znalazły się oceny ogierów i klaczy, pokazy konne oraz atrakcje dla mieszkańców i gości.

Wydarzenie rozpocznie się od godzin porannych. Do godz. 9:00 zaplanowano zwózkę koni, a o 9:30 odbędzie się odprawa techniczna. Od godz. 10:00 komisja rozpocznie ocenę płytową ogierów rocznych, połączoną z wyborem czempiona i nagradzaniem. O godz. 11:00 oceniane będą ogiery dwuletnie.

Kolejna część programu poświęcona będzie klaczom. O godz. 12:15 rozpocznie się ocena płytowa klaczy rocznych, natomiast o godz. 14:00, po oficjalnym otwarciu wystawy, zaplanowano wybór Czempionki Klaczy Rocznych. O godz. 15:00 oceniane będą klacze dwuletnie, a o godz. 16:00 klacze starsze.

W programie wydarzenia przewidziano również pokaz zaprzęgów konnych, który odbędzie się o godz. 13:30. O godz. 14:30 zaplanowano pokaz specjalny — kadryl. Zakończenie wystawy oraz wybór najlepszego konia pokazu zaplanowano na godz. 17:00.

Poza częścią hodowlaną organizatorzy przygotowali także atrakcje dla uczestników. Na miejscu dostępne będą regionalne smakołyki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, loteria z nagrodami od KRUS, przejażdżki wierzchem i bryczką, a także zjeżdżalnie dla dzieci.

Organizatorami wydarzenia są Miasto i Gmina Oleszyce, Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie oraz Powiatowe Koło Hodowców Koni w Lubaczowie.

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 0

10000 Pozostało znaków