"Radruż. Źródła ikony" i koncert zespołu Kurbasy w Zespole Cerkiewnym w Radrużu
Muzeum Kresów w Lubaczowie serdecznie zaprasza na wydarzenia, które już w najbliższą sobotę, 21 września, odbędą się w Zespole Cerkiewnym w Radrużu, w ramach projektu „Granica, która łączy. Transgraniczne transfery kultury w dobie wojny”.
Idea projektu wyrosła z potrzeby odtworzenia oraz podtrzymywania transgranicznych i sąsiedzkich kulturowych związków i obustronnej współpracy na pograniczu polsko-ukraińskim.
- Nasz projekt stawia sobie za cel powrócenie do przedwojennych kulturowych związków na poziomie regionalnym i zaktywizowanie współpracy na pograniczu. Pierwsza część projektu została zrealizowana w Muzeum Architektury Ludowej im. Klemensa Szeptyckiego we Lwowie. Przed nami wydarzenia w Radrużu. - informuje Zespół Muzeum Kresów w Lubaczowie
W sobotnie popołudnie, o godz. 17 odbędzie się wernisaż wystawy „Radruż. Źródła ikony”, przygotowanej przez Szkołę Ikonograficzną „Radruż”, działającej przy Ukraińskim Uniwersytecie Katolickim we Lwowie, prezentującej prace wykładowców i studentów Szkoły. O godz. 19 odbędzie się natomiast koncert lwowskiego zespołu KURBASY, który zaprezentuje swój program „Pieśni lasu”, stanowiący interpretacje tradycyjnych pieśni z różnych regionów Ukrainy.
Dokładny opis działań Muzeum można znaleźć na stronie internetowej.
Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu Centrum Dialogu im. Juliusza Mieroszewskiego, a także wsparciu Województwa Podkarpackiego i Powiatu Lubaczowskiego.