Featured

Przed nami Europejskie Dni Dziedzictwa z Muzeum Kresów w Lubaczowie

Muzeum Kresów w Lubaczowie zaprasza na wydarzenia w ramach 32. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbędą się pod hasłem „Szlaki. Sieci. Połączenia”. W programie dwie bezpłatne wycieczki po regionie, prowadzone przez Renatę Ferenc-Pupek.

Pierwsza wycieczka, zatytułowana „Ku Nowemu Brusnu”, odbędzie się w sobotę 7 września o godz. 12. Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić takie miejsca jak Cieszanów, Chotylub, a także poznać historię dawnej wsi Rudka. Głównym punktem trasy będzie Zespół Cerkiewny w Nowym Bruśnie – Oddział Muzeum Kresów w Lubaczowie, który skrywa niezwykle ciekawe dziedzictwo kulturowe regionu.

Druga wycieczka, planowana na sobotę 14 września, również o godz. 12, nosi tytuł „Ku Wielkim Oczom” i jest organizowana we współpracy z Centrum Kultury w Wielkich Oczach. Trasa poprowadzi uczestników przez Wielkie Oczy, Wólkę Żmijowską oraz wyjątkowe miejsce objawień maryjnych – Pięć Sosen, nazywane także „Płomieniem”.

Obie wycieczki są darmowe, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wymagają wcześniejszych zapisów. Szczegóły dotyczące wydarzeń oraz zapisów można znaleźć na stronie Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Richard
Dziedzictwo kresów w dużej mierze nie jest takie jak jest barwnie przedstawiane. Niestety kresy to ból, cierpienie zacofanie i bieda. Fajnie by było kiedyś zobaczyć prawdę na jakimś festiwalu....nie baje.
0
Pawel
I ciemnote ludzi.....
0

1000 Pozostało znaków