W weekend jubileusz 140-lecia linii kolejowej Jarosław-Sokal oraz piknik kolejowy [ZAPOWIEDŹ]

W dniach 5 – 7 lipca odbędzie się wyjątkowy Jubileusz 140-lecia dawnej linii kolejowej Jarosław-Sokal. W programie wiele atrakcji związanych z koleją.

W tym roku mija 140 lat od uruchomienia linii kolejowej Jarosław – Sokal (obecnie nr 101 Munina – Hrebenne), przebiegającej przez powiat lubaczowski. Z tej okazji w Lubaczowie i Baszni Dolnej zostaną zorganizowane interesujące wydarzenia zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych.

W sobotę 6 lipca w godz. 14:00-18:00 na Stacji Basznia odbędą się warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz planszowe gry rodzinne i grupowe Tego samego dnia w Zespole Zamkowo-Parkowym w Lubaczowie o godz. 18:00 Pani Dominika Leszczyńska ze Stacji Muzeum w Warszawie, pomysłodawczyni projektu oraz autorka książki „Kolejarze z Wileńszczyzny”, opowie o tym „Co kryją kolejowe archiwa rodzinne”

W niedziele zaś na Stacji Basznia zagoszczą kolejowe atrakcje, bowiem tego dnia zorganizowany zostanie piknik kolejowy.  Od godz. 13:00 do wieczora będzie można zobaczyć stoiska promocyjne spółek kolejowych, nowoczesny sprzęt, jakiego na co dzień używa Straż Ochrony Kolei, poznać historię kolejnictwa ze Stacją Muzeum, uczestniczyć w warsztatach naukowych i kulinarnych, wziąć udział w grach i zabawach. To nie koniec atrakcji. Na torach bocznych przy Stacji Basznia będzie można przejechać się drezynami- spalinową i rowerową.

Specjalnie na Piknik Kolejowy uruchomiony zostanie promocyjny BEZPŁATNY przejazd szynobusem. Wyruszy on z Rzeszowa, zatrzymując się na największych stacjach. W Baszni będziecie mogli przejechać się nim do Horyńca i z powrotem, zwiedzić wnętrze i porozmawiać z maszynistą.

Warto dodać, że te wydarzenia poprzedzi okolicznościowe seminarium kolejowe, które odbędzie się 5 lipca w Kresowej Osadzie.

Szczegóły na plakatach:

Komentarze   

xx
+9 # xx 2024-07-04 15:22
Mam nadzieję, że Pani Poseł uświetni swoją obecnością i sie pochwali jak pisiorstwo dba o ta linię, ze aż ją zamknęli. Miejscowy gospodarz/przyd upas coś sie zająknie? A może to wina Tuska?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.