Festiwal Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic” już za tydzień!

Już 31 maja startuje tegoroczna edycja Festiwalu Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic”- wydarzenia zapoczątkowanego dekadę temu przez „Rajd samorządowców po Roztoczu”, organizowanego przez Powiat Lubaczowski.

Dwa rajdy i ponad 150 km tras w Krainie Turystycznej Roztocze to propozycja w ramach tegorocznej edycji  Festiwalu Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic”, na który w dniach od 31 maja do 2 czerwca zaprasza Powiat lubaczowski, Miasto i Gmina Narol oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie”.

To kolejna edycja tego cyklicznego wydarzenia, przyciągającego corocznie na Roztocze  fanów aktywnej turystyki z całej Polski. W tym roku Festiwal świętuje swoje niejako 10-lecie- w bieżącym roku mija 10. rocznica pierwszego „Rajdu samorządowców po Roztoczu”, organizowanego przez Powiat Lubaczowski, który ewoluował w kolejnych latach w FTR „Roztocze bez granic”.

W czerwcu ubiegłego roku  Festiwal został doceniony przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną i otrzymał certyfikat „Wydarzenia marki Roztocze”. Tytuł ten potwierdza, że FTR w sposób wyjątkowy realizuje potrzeby turystów, uwzględniając w swojej ofercie kulturę, walory przyrodnicze, produkty regionalne i inne charakterystyczne dla Roztocza wartości, przyczyniając się do wzmacniania jego potencjału turystycznego.

W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników dwie rajdowe trasy:

- rajd „PoLub Roztocze” ze startem i metą w Rudzie Różanieckiej, o długości 80,9 km. Po drodze uczestnicy zwiedzą m.in. cerkiew na Krupcu, wieże widokowe w Suścu i Józefowie, rezerwat „Czartowe pole”  czy dolinę rzeki Tanew w Borowych Młynach.

- rajd „Naturalnie na Roztoczu” ze startem i metą w Hucie Różanieckiej, o długości 68,4 km . Na trasie m.in. wodospady na Różańcu, drzeworytnia w Płazowie , cerkwie: w Łowczy i Gorajcu oraz ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna „Kobyle Jezioro”.

Szczegóły dotyczące festiwalu na stronie www.roztoczebagranic.pl oraz na FB/roztoczebezgarnic. 

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.