Za nami spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim w MBP w Lubaczowie [ZDJĘCIA]

fot. MBP Lubaczówfot. MBP Lubaczów

We wtorek (14.05) w przeddzień premiery kolejnej książki pt. „Korowód”, gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie był Jakub Małecki, osoba wyjątkowa, autor wielu opowiadań i powieści, m.in. „Dygot”, „Rdza”, „Sąsiednie kolory” czy „Święto ognia”, na podstawie której został nakręcony film.

Jakub Małecki to niewątpliwie jeden z najlepszych pisarzy młodego pokolenia, niezwykle utalentowany, który w subtelny sposób potrafi przelać na papier najdelikatniejsze z uczuć. Jego książki wzbudzają emocje i zmuszają czytelnika do intelektualnego zaangażowania, poruszają trudne tematy i oswajają z nimi.

Podczas spotkania opowiedział czytelnikom o swojej drodze zawodowej (jak z ekonomisty i bankowca stał się pisarzem), o napisanych książkach i historiach ich powstawania, swoich inspiracjach. Jest tradycjonalistą, który kocha czytać książki w wersji tradycyjnej. Posiada sporą bibliotekę i mnóstwo przeczytanych książek na swoim koncie. Opowiedział także o swoich młodzieńczych doświadczeniach przychodzenia do biblioteki i kontaktach z bibliotekarzami, w stosunku do których wyraził swoją wdzięczność w książce „Sąsiednie kolory”. Kuba Małecki jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Najbardziej wartościowe jednak pozostają dla Niego te, które pochodzą bezpośrednio od czytelników.

Spotkanie z Kubą Małeckim było nagrodą za aktywność DKK w Lubaczowie, którego moderatorem jest Katarzyna Żukowicz- Kustosz w Wypożyczalni dla Dorosłych i zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki.

Zdjęcia: MBP Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.