Dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie wyróżniony złotą odznaką za opiekę nad zabytkami

fot. Bartek Dębkowski / Kreatyw! Media, nid.plfot. Bartek Dębkowski / Kreatyw! Media, nid.pl

W czwartek, 18 kwietnia, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w Zamku Królewskim w Warszawie, Piotr Zubowski, dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie, otrzymał złotą odznakę "Za opiekę nad zabytkami".

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków, przypadający 18 kwietnia, ma za zadanie uświadamiać społeczeństwu wagę ochrony dziedzictwa kulturowego. Jest to również okazja do uczczenia pracy tych, którzy poświęcają się pielęgnacji i ochronie zabytków. W tym roku główne obchody święta odbyły się na Zamku Królewskim w Warszawie. Podczas uroczystości, Bożena Żelazowska wręczyła nagrody specjalne osobom i instytucjom zasłużonym w tej dziedzinie.

Złota odznaka „Za opiekę nad zabytkami” została przyznana Piotrowi Zubowskiemu w uznaniu za jego wieloletnią pracę w dziedzinie ochrony zabytków, a także za jego zaangażowanie w edukację i działalność społeczną, mającą na celu promowanie dziedzictwa kulturowego.

Piotr Zubowski podkreślił, że to wyróżnienie jest wynikiem zbiorowej pracy całego zespołu Muzeum Kresów w Lubaczowie, a także współpracy z Zespołem Cerkiewnym w Radrużu i Nowym Bruśnie. Placówka podziękowała również Podkarpackiemu Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków w Przemyślu za ich wsparcie i współpracę.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.