IV Misterium Męki Pańskiej w Łukawcu [ZAPOWIEDŹ]

fot. wielkieoczy.info.plfot. wielkieoczy.info.pl

24 marca 2024 r. w Niedzielę Palmową o godzinie 18:30 w kościele w Łukawcu rozpocznie się IV Misterium Męki Pańskiej – plenerowa inscenizacja obrazująca ostatnią drogę Jezusa, Jego cierpienie, ukrzyżowanie i śmierć.  

Misterium zainauguruje scena ostatniej wieczerzy. Dalej aktorzy odtworzą sceny: modlitwy w Ogrójcu, sądu u Kajfasza, Heroda i Piłata, zaparcie się Piotra, scenę biczowania,  skazanie na śmierć, Drogę Krzyżową oraz ukrzyżowanie Jezusa. Misterium zakończone zostanie sceną śmierci Chrystusa i złożenia Go do grobu.

Odtwórcami wszystkich ról będą mieszkańcy gminy Wielkie Oczy.

Organizatorem spektaklu jest Centrum Kultury w Wielkich Oczach i Parafia pw. Objawienia Pańskiego w Łukawcu, we współpracy z Gminą Wielkie Oczy, OSP Łukawiec i mieszkańcami sołectwa.

- Ostatni spektakl uliczny w Łukawcu zorganizowany został w 2019 roku. Po czterech latach przerwy postanowiliśmy wrócić do jego organizacji. Powodów było kilka. Po pierwsze to ważne dla nas kulturalne wydarzenie, które integruje środowisko lokalne, pozytywnie wpływa na zacieśnienie więzi i pozwala na odkrywanie talentów albo ich szlifowanie. Ponadto Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, a misterium jest bardzo dobrą okazją do duchowego przygotowania się do Świąt Wielkiej Nocy, które – mamy nadzieję – w połączeniu z liturgią Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty w jeszcze większym stopniu pozwoli nam  cieszyć się ze zmartwychwstania Chrystusa. W tym roku mamy też hasło, które towarzyszyć nam będzie przez cały spektakl: „Kto nie zna drogi do morza, niech podąża za rzeką. Kto szuka drogi do Boga, zmartwychwstania i życia,  niech podąża za krzyżem …”. Możliwość „podążania za krzyżem” damy wszystkim 24 marca. - zapowiadają organizatorzy

Komentarze   

Kmicic
-7 # Kmicic 2024-03-16 16:45
Bóg Honor i Ojczyzna to są nasze Polskie wartości których nie damy sobie odebrać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wojownik Maryli
+5 # Wojownik Maryli 2024-03-16 17:34
Spieprzaj dziadu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+5 # Krzysztof Kaiser 2 2024-03-16 18:11
PiS CI je odebrał i zrobił z nich sobie monopol na nabijanie sobie tymi wzniosłymi hasłami kieszenie. Zrozum to wreszcie, że PiS Ciebie oszukał na ,,słodkie słówka".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ivo
-3 # ivo 2024-03-18 17:39
Mnie się nie podoba ten rodzaj uroczystości, takie kultywowanie męki Pańskiej, to jak wynoszenie jej do rangi celu a przecież to tylko droga do celu i daje okazję napawania się obrazami przemocy osobom z różnymi problemami. Celem życia i śmierci Jezusa było uwolnienie ludzi od grzechu, było ZMATWYCHWSTANIE a nie śmierć. Zmartwychwstani e, miłość, radość, nadzieja.. to jest istota wiary. A integrować i odkrywać talenty można zupełnie inaczej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.