Spotkania opłatkowe w gminie Lubaczów. Wójt złożył życzenia [ZDJĘCIA]

fot. Gmina Lubaczówfot. Gmina Lubaczów

Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań z bliskimi, dzielenia się opłatkiem, przekazywania sobie życzeń. Ta piękna tradycja jest kultywowana w gminie Lubaczów, gdzie odbyły się Spotkania Opłatkowe.

W domach kultury w Krowicy Samej, Młodowie, Baszni Dolnej, Lisich Jamach oraz świetlicy wiejskiej w Opace spotkali się członkowie Klubów Seniora, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych oraz LKSów, Zespół Śpiewaczy Niespodzianka, Zespół Pieśni i Tańca Kresy, dzieci i młodzież miejscowych szkół, ich Dyrektorzy, Harcerze, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej, członkowie Stowarzyszeń działających na terenie gminy, proboszczowie miejscowych parafii, sołtysi oraz radni. Na wszystkich spotkaniach był obecny Wójt Gminy Lubaczów- Wiesław Kapel oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Lubaczowskiego i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Marta Tabaczek.

To była wyjątkowa okazja, by zobaczyć dawne tradycje bożonarodzeniowe, jak np. wnoszenie snopka i siana do izby, winszowanie; wspólnie zaśpiewać kolędy, obdarować się światełkiem pokoju, który przekazywali Harcerze, podzielić się opłatkiem i skosztować tradycyjnych wigilijnych potraw.

„Dziękuję Państwu za te spotkania i za Państwa działalność na rzecz naszej Gminy. Niech zagości pośród Państwa magia Świąt.”- mówił Wójt Gminy Lubaczów. Do życzeń dołączyła się także Przewodnicząca Rady Powiatu Lubaczowskiego i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury- Pani Marta Tabaczek- „Życzę Państwu zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i dobrego Nowego Roku”.

Podobne spotkanie opłatkowe miało także miejsce w świetlicy w Bałajach. Na zaproszenie Strzelców z Jednostki Strzeleckiej 2033. im. Gen. Bryg. Józefa Kustronia odpowiedziały władze samorządowe, przedstawiciel Straży Granicznej oraz kombatanci.

Opłatkiem dzieli się również społeczność szkolna. Wójt Gminy Lubaczów uczestniczył w takim spotkaniu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisich Jamach.

Zdjęcia: Gmina Lubaczów

Krowica Sama

Młodów

Załuże

Basznia Dolna

Lisie Jamy

Opaka

Bałaje

Źródło: gminalubaczow.pl

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.