W Baszni Dolnej odbędzie się Festiwal Dyni [ZAPOWIEDŹ]

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.comZdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Już niebawem, 8 października, w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej odbędzie się święto dyni. Przygotujcie się na pełen uroku dzień pełen atrakcji i smaków dyniowych.

Gmina Lubaczów zaprasza na wyjątkowe jesienne wydarzenie, którego bohaterką będzie DYNIA! 8 października w Kresowej Osadzie od godziny 13:00 czeka mnóstwo dyniowych atrakcji.

  • Konkurs na FEST dynię

Już od samego początku będziecie mieli okazję podziwiać dyniowe giganty. Na miejscu będzie można zobaczyć i zmierzyć się z dyniowymi olbrzymami, a także ocenić ich wagę. To idealna okazja, by poznać niezwykłą różnorodność kształtów i rozmiarów dyni. Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie pod tym linkiem.

  • Artystyczne występy przedszkolaków

Mali artyści z Przedszkolaków Gminy Lubaczów wystąpią na scenie, prezentując swoje urocze występy nawiązujące do tematu dyni. To niezwykle uroczy moment, który dostarczy radości i uśmiechów zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

  • Muzyka lokalnych zespołów

Przy dźwiękach lokalnych zespołów będziecie mogli bawić się i tańczyć na parkiecie. Muzyka na żywo stworzy wyjątkową atmosferę i doda uroku temu jesiennemu świętu.

  • Dyniobranie - zabawa rodzinna

Dyniobranie to atrakcja dla całych rodzin. Razem będziecie mogli bawić się i spędzać czas na świeżym powietrzu, zbierając dynie i uczestnicząc w różnego rodzaju konkurencjach dyniowych.

  • Dyniowe konkurencje sportowe

Lubicie sport? Sprawdźcie się w dyniowych konkurencjach. Bieg z dynią, dyniowe kółko-krzyżyk, dyniowe kręgle i podaj dynię to tylko niektóre z atrakcji, które Was czekają.

  • Dyniowe kulinaria

Miłośnicy dyniowych smaków również znajdą coś dla siebie. W programie znajdują się warsztaty i pokazy kulinarne, gdzie będziecie mogli nauczyć się przyrządzać pyszne dania z wykorzystaniem dyni. Specjały przygotowane przez Kółka Gospodyń Wiejskich i Kluby Seniora z pewnością przypadną Wam do gustu. Nie zabraknie również dyniowego kociołka i specjalnego dyniowego menu w restauracji Kresowej Osady.

  • Sztuka malowania i wycinania dyni

Jeśli jesteście kreatywnymi duszami, to warsztaty malowania i wycinania dyni będą doskonałą okazją, aby wykazać się talentem artystycznym i stworzyć własne dyniowe dzieła sztuki.

  • Pokazy carvingu

W trakcie wydarzenie będziemy też mogli dowiedzieć się jak powstają piękne rzeźby z dyni, to koniecznie zajrzyjcie na pokazy carvingu. Doświadczeni artyści pokażą Wam, jak wyczarować niesamowite dzieła z tego jesiennego warzywa.

  • Prelekcja "Z dynią na zdrowie"

Jeśli interesujecie się zdrowym stylem życia, to prelekcja na temat korzyści zdrowotnych płynących z jedzenia dyni będzie dla Was cennym źródłem informacji.

  • Piknik ekologiczny

Na zakończenie dnia odbędzie się piknik ekologiczny, który z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom natury i ekologii. Konkursy, zajęcia i warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych z atrakcyjnymi nagrodami i upominkami to doskonały sposób na zakończenie tego pełnego atrakcji dnia.

Jesienne Święto Dyni w Gminie Lubaczów to wyjątkowa okazja, by spędzić czas na świeżym powietrzu, odkryć smaki dyni i uczestniczyć w różnorodnych atrakcjach dla całej rodziny. Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia i przyjdźcie 8 października do Kresowej Osady, by świętować razem urok jesieni i dyni.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.