W niedzielę Koncert Antoniny Krzysztoń w Łukawcu

2 kwietnia o godz. 19:00 w sanktuarium Matki Bożej Łukawieckiej rozpocznie się koncert „Pieśni postne i zamyślone” w wykonaniu Antoniny Krzysztoń i Marcina Majerczyka.

To wyjątkowe artystyczne wydarzenie opierać się będzie na tradycyjnych utworach pasyjnych z aranżacjami muzyków i autorskich pieśniach związanych z Wielkim Postem.

Antonina Krzysztoń polska pieśniarka, kompozytorka, autorka tekstów, urodziła się w Krakowie. Zadebiutowała w 1981 r. na Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w Hali Oliwii w Gdańsku, co zaowocowało współpracą z kabaretem Pod Egidą Jana Pietrzaka (…). Występuje na najważniejszych festiwalach, koncertach związanych z szeroko pojętą piosenką poetycką i religijną (min. FAMA, Zamkowe Spotkania Śpiewajmy Poezję). Antonina Krzysztoń jest laureatką wielu nagród, m.in.: 2019 – Feniks za album “Pieczęć” w kategorii muzyka chrześcijańska – współczesna, 2016 r. – laureatka medalu  Per Artem ad  Deum przyznawaną przez Papieską  Radę Kultury, czy 2006 r. – Order Odrodzenia Polski od Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Marcin Majerczyk - gitarzysta, z którym Antonina Krzysztoń współpracuje od ponad 20 lat i który był także kierownikiem muzycznym wielu jej płyt. 

- Mamy nadzieję, że niedzielny koncert będzie niezwykłym artystycznym, ale też duchowym wydarzeniem. Przygotuje nas na obchody Wielkiego Tygodnia i głęboko zakorzeni się w naszych sercach w oczekiwaniu na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. - informują organizatorzy

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.