Haydamaky i Adam Asanov na finale WOŚP w Cieszanowie

Jak co roku, pod koniec stycznia odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miasto Cieszanów również gra z WOŚP i przygotowało wiele muzycznych atrakcji, w tym jedną z Ukrainy. Finał w Cieszanowie odbędzie się w Szkole Podstawowej na ulicy Mickiewicza 73 od godziny 16:00.

W Cieszanowie od wielu lat podczas finału WOŚP można zobaczyć krążących po ulicach wolontariuszy z charakterystycznymi dla Orkiestry Jurka Owsiaka puszkami. Jednak dopiero od niedawna miasto organizuje również koncertowy finał. W tym roku organizatorzy postawili na różnorodność, dlatego na cieszanowskiej scenie pojawią się zarówno Niezapominajki, czyli miejscowe śpiewaczki, które znane są z rozpowszechnionego na całą Polskę coveru utworu „Satisfaction” Rolling Stones, jak i pojawią się bałkańsko popowe rytmy od Adama Asana Asanova, który jest wokalistą zespołu Piersi.

Główna gwiazdą wieczora będzie ukraiński zespół Haydamaky – kultowa kapela folkowo rockowa, która gra mieszankę ska, reggae, rocka oraz tradycyjnej muzyki ukraińskiej. Zespół ma w sobie również polski akcent, ponieważ wraz z pisarzem, laureatem nagrody NIKE Andrzejem Stasiukiem, nagrał album muzyczny „Mickiewicz – Stasiuk – Haydamaky”. Na wspomnianej płycie znajduje się poezja Adama Mickiewicza wykonywana przez Andrzeja Stasiuka z oprawą muzyczną zespołu Haydamaky.

Oprócz licytacji i muzyki, nie zabraknie również światełka do nieba w wyjątkowej, bezpiecznej formie.

Cieszanów zaprasza na 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia