Zwycięstwo uczniów Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie w ogólnopolskim konkursie

Uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy przy Zespole Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie wywalczyli I miejsce w projekcie uDOSTĘPniacze, zorganizowanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. W konkursie wzięło udział aż 96 szkół z całej Polski.

Akcja „uDOSTĘPniacze” ma na celu między innymi uświadamianie społeczeństwa i wskazanie, jak wiele barier znajduje się w naszym otoczeniu oraz uwrażliwienie na większe potrzeby niektórych grup społecznych. Nauczyciele, którzy zgłosili się do konkursu, wzięli udział w szkoleniu online z tematyki dostępności, a następnie przeprowadzili lekcje dla uczniów. Zadaniem konkursowym było, przygotowanie filmu promującego dostępność.

Z pomocą nauczycieli młodzież nakręciła i wystąpiła w filmie pt. „Cześć! Jestem Joanna”. Poruszył on całe jury konkursowe, a trafiając do ich serc przyniósł uczniom ogromny sukces.  Zobaczcie:

20 maja, podczas gali finałowej w Warszawie, zwycięzców uhonorowała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Zespół zdobył cenne nagrody nie tylko dla siebie, ale również dla swojej szkoły. Dodatkową atrakcją tego dnia było zwiedzanie ministerstwa, Pałacu Kultury i Nauki oraz Stadionu Narodowego.

Zdjęcia: Zespół Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie/Ministerstwo Funduszy i Polityko Regionalnej

zespol-placowek-wygrana0.jpgzespol-placowek-wygrana1.jpgzespol-placowek-wygrana2.jpgzespol-placowek-wygrana3.jpgzespol-placowek-wygrana4.jpgzespol-placowek-wygrana5.jpgzespol-placowek-wygrana6.jpgzespol-placowek-wygrana7.jpgzespol-placowek-wygrana8.jpgzespol-placowek-wygrana9.jpgzespol-placowek-wygrana10.jpgzespol-placowek-wygrana11.jpgzespol-placowek-wygrana12.jpgzespol-placowek-wygrana13.jpgzespol-placowek-wygrana14.jpgzespol-placowek-wygrana15.jpgzespol-placowek-wygrana16.jpgzespol-placowek-wygrana17.jpegzespol-placowek-wygrana18.jpegzespol-placowek-wygrana19.jpegzespol-placowek-wygrana20.jpegzespol-placowek-wygrana21.jpgzespol-placowek-wygrana22.jpgzespol-placowek-wygrana23.jpg

- Jesteśmy bardzo dumni, że z taką młodzieżą mamy okazję pracować! Ogromne brawa i gratulacje dla wszystkich laureatów. - podsumowuje Agata Lechowicz z Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane