Edukacja i prewencja. Policjanci i ratownicy uczą dzieci bezpieczeństwa

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

Policjanci z Lubaczowa wspólnie z ratownikami medycznymi prowadzą spotkania z uczniami pierwszych klas na terenie naszego powiatu, podczas których przypominają dzieciom zasady bezpieczeństwa w szkole, w domu, podczas zabawy, a także poruszania się po drodze i w cyberprzestrzeni.

Lubaczowski profilaktyk mł. asp. Anna Hanus-Witko w ramach projektu „Bezpieczeństwo - pierwsza klasa” spotyka się z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych na terenie całego powiatu. We wtorek funkcjonariuszka spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie. Oprócz rozmów o bezpieczeństwie najmłodsi mogli również dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy na temat pierwszej pomocy, którą zaprezentował ratownik medyczny Dariusz Hałucha.

- Cele jakie przyświecają działaniom, to przede wszystkim wzrost świadomości w zakresie bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życiowych, uświadamianie specyfiki zagrożeń, upowszechnienie wśród dzieci zasad bezpiecznego poruszania się na drodze, zachowania się w domu, podczas zabawy, w szkole oraz w cyberprzestrzeni. Jest to także zacieśnienie współpracy międzyinstytucjonalnej na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci. - informuje rzecznik KPP Lubaczów asp. Monika Tomczyszyn-Pachołek

Kolejne spotkanie w ramach projektu przeprowadzono w Szkole Podstawowej w Starym Lublińcu. Również w tym przypadku przedsięwzięcie miało na celu podniesienie bezpieczeństwa pierwszoklasistów na drodze, w szkole, w Internecie, w domu, a także podczas zabawy.

Jak informuje lubaczowska policja, działania w ramach tego projektu prowadzone będą przez policjantów na terenie naszego powiatu, do końca roku szkolnego. Partnerem przedsięwzięcia, wdrożonego przez Wydział Prewencji KWP w Rzeszowie, jest Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia