Uroczyste pożegnanie maturzystów w Technikum nr 1 i ZSCKR w Oleszycach

fot. ZSCKR w Oleszycachfot. ZSCKR w Oleszycach

W piątek (26.04) odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach oraz Technikum nr 1 w Oleszycach, uczących się w zawodach technik rolnik, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik leśnik.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej sprawowanej w intencji absolwentów przez ks. Tomasza Rybińskiego w kościele parafialnym p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach. Część oficjalna odbyła się w auli ZSCKR w Oleszycach i rozpoczęła się od akademii klasy drugiej Branżowej Szkoły I stopnia z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz uroczystego przekazania sztandaru nowym przedstawicielom pocztu sztandarowego.

Następnie głos zabrała dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach Maria Baran, która podkreśliła wyjątkowy charakter uroczystości, wpisujący się w ważne dla Polaków święta patriotyczne: Święto Flagi, 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja, jubileuszowe obchody 20 lat Polski w Unii Europejskiej oraz Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. Dyrektor podsumowała pięć lat nauki w Technikum, podkreślając rolę i znaczenie efektywnego realizowania procesu edukacyjnego, umożliwiającego uczniom  poszerzanie kompetencji kluczowych, zawodowych, jak również społecznych, które są niezbędne do właściwego funkcjonowania we współczesnym społeczeństwie. Życzyła absolwentom udanych wyborów życiowych, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.

W dalszej części dyrektor szkoły przekazała podziękowania, gratulacje, wyrazy uznania, życzenia Czesława Siekierskiego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Adama Nowaka – Podsekretarza Stanu, skierowane do społeczności szkolnej, w szczególności tegorocznych absolwentów.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi złożył podziękowanie Dyrekcji i całemu Gronu Pedagogicznemu za poświęcenie, zaangażowanie i profesjonalizm w kształtowaniu  umiejętności i charakteru młodzieży.

- Życzę Wam wszelkiej pomyślności i sukcesów na zbliżających się egzaminach maturalnych. Niech zdobyta wiedza, umiejętności i wytrwałość prowadzą Was do osiągnięcia najlepszych wyników. Pamiętajcie, że matura to tylko kolejny krok na drodze do osiągnięcia założonych celów i marzeń.” – napisał Czesław Skierski

Następnie głos zabrał dyrektor Technikum nr 1 w Oleszycach – Mariusz Frant, który podziękował za czteroletnią współpracę, uczniom kończącym szkołę życzył mądrych wyborów i dalszych sukcesów w rozwijaniu wiedzy.

Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Starosta Lubaczowski Zenon Swatek zwrócił uwagę na edukacyjną, kulturotwórczą i prestiżową rolę oleszyckiej szkoły, prowadzonej przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi,  realizowane inwestycje i prace modernizacyjne, służące unowocześnianiu procesu edukacyjnego, doposażenie pracowni przedmiotowych, umożliwiających edukację zgodnie  z nowoczesną koncepcją modelu rolnictwa,  rozwój szkolnictwa branżowego niezbędnego dla rozwoju gospodarki i rynku pracy. Starosta życzył uczniom kończącym szkołę m.in.: „…pomyślnie zdanej matury oraz tego, aby każdy z Was rozpoczął kolejny etap swojego życia zgodnie z marzeniami, byście stali się studentami wybranych przez siebie uczelni lub rozpoczęli satysfakcjonującą pracę.”

Przewodniczący Rady Rodziców  Mirosław Turza nawiązał do faktu, że już za kilka dni rozpoczynają się egzaminy maturalne, więc życzył tegorocznym absolwentom powodzenia na egzaminie, w dalszym życiu zawodowym i osobistym oraz wręczył tegorocznym absolwentom słodkie upominki.

W imieniu absolwentów głos zabrali Agnieszka Grochowicz oraz Kacper Paryniak, którzy podziękowali dyrekcjom szkół, wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom za trud włożony w ich wychowanie.

Kluczowym punktem uroczystości było wręczenie absolwentom nagród i dyplomów, a ich rodzicom listów gratulacyjnych przez  dyrektora ZSCKR, wraz z wychowawcą klasy 5 PTF Pawłem Paryniakiem oraz dyrektora Technikum nr 1, wraz z wychowawczynią klasy 5 TL Anną Maksymowicz.

Zdjęcia: ZSCKR w Oleszycach

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

No result...

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.