Budomierz: 13 tys. szt. papierosów w specjalnej skrytce autobusu

fot. KAS
fot. KAS

fot. KAS

23 listopada br. funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili nielegalny przywóz do Polski 13 tys. szt. papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Towar ukryty był w autokarowej skrytce.

Podczas służby nocnej, w trakcie przeprowadzania kontroli szczegółowej autokaru funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Budomierzu wykorzystali przenośne urządzenie RTG. Ujawniony towar ukryty był w skrytce znajdującej się w przedniej części pojazdu. Typowanie miejsca, w którym mogą być przewożone nielegalnie towary okazało się trafne. Ujawniono 13 tys. szt. papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Kwota należności celnych narażonych na uszczuplenie z tytułu cła, podatku akcyzowego, podatku od towarów i usług to łącznie ponad 15 tys. zł. Do ujawnionego towaru przyznał się obywatel Ukrainy, będący kierowcą pojazdu. Sprawcę ukarano mandatem karnym w kwocie 12 tys. zł oraz zajęto ujawnione papierosy.

fot. KAS
fot. KAS

fot. KAS

fot. KAS
fot. KAS

fot. KAS


 

 

Źródło: KAS Przemyśl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

polak2010
-8 # polak2010 2021-11-25 11:07
Po co palić ten syf. Nie dość, że jest to tytoń gorszego gatunku to ogromnie uszkodzi zdrowiu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+2 # AntyPiS 2021-11-25 11:30
Cytuję polak2010:
Po co palić ten syf. Nie dość, że jest to tytoń gorszego gatunku to ogromnie uszkodzi zdrowiu.


Ja akurat nie palę bo też uważam, ze to strata zdrowia i pieniędzy. Ale jak ktoś pali mi nie przeszkadza. Wybór tej osoby, która pali. Palenie papierosów to jest jednak mocny nałóg, który ciężko pokonać. I to coraz droższy nałóg bo inflacja w Polsce będzie miała w listopadzie ponad 7%. Wpływa to też na cenę używek w tym papierosów. Jako, że ludzie jednak chcą palić papierosy dalej dlatego wybierają zwłaszcza u Nas przy granicy tańsze zamienniki za wschodniej granicy. Jakbyś miał do wyboru podobny produkt, ale za pół ceny to który byś wybrał? Proste, że te tańsze. Na przyszłość myśl logicznie dlaczego dana sytuacja wygląda tak a nie inaczej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

W kinie

No result...

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.