Strażacy z Lubaczowa wicemistrzami województwa podkarpackiego

fot. KP PSP Lubaczówfot. KP PSP Lubaczów

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie zdobyli drugie miejsce na XXII Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej, które odbyły się 25 lutego w Leżajsku.

Rywalizacja w tegorocznych rozgrywkach pomiędzy reprezentacjami komend powiatowych i miejskich PSP woj. podkarpackiego rozpoczęła się od początku lutego, turniejami eliminacyjnymi, które zostały rozegrane w 4 grupach. Zwycięzcy każdej z grup eliminacyjnych awansowali do turnieju finałowego. W rozgrywkach finałowych zagwarantowany udział miały już wcześniej reprezentacje komendy powiatowej PSP z Lubaczowa jako Mistrz Województwa Podkarpackiego z 2019 roku oraz gospodarz turnieju finałowego tj. komenda powiatowa PSP z Leżajska.

W turnieju finałowym rywalizowało 6 zespołów, oprócz wspomnianych wyżej drużyn gospodarza i mistrza z 2019 r. po przeprowadzonych eliminacjach awansowały reprezentacje komend powiatowych i miejskich ze Stalowej Woli, Strzyżowa, Rzeszowa oraz Tarnobrzega. Rozgrywki turnieju finałowego odbywały się w dwóch grupach po trzy zespoły.

W spotkaniach grupowych  drużyna PSP w Lubaczowie swoje mecze rozgrywała z reprezentacją z Rzeszowa wygrywając 2:0 oraz z reprezentacją ze Strzyżowa również wygrywając 2:0 czym zapewniła sobie awans do półfinału z 1 miejsca w grupie. W meczu półfinałowym  zagrali  z drużyną z komendy miejskiej PSP z Tarnobrzega, wygrywając po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu 2:1. Zwycięstwo w spotkaniu półfinałowym dało prawo gry o obronę tytułu mistrzowskiego.

W ostatnim finałowym meczu turnieju drużyna z komendy powiatowej PSP z Lubaczowa spotkała się z drużyną z komendy powiatowej PSP ze Stalowej Woli, która awans do finału uzyskała po zwycięstwie w półfinale nad reprezentacją z Tarnobrzega. Drużyna z Lubaczowa uległa w meczu finałowym reprezentacji strażaków ze Stalowej Woli, która tym samy wywalczyła tytuł „Mistrza Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej 2020 r.

W czasie turnieju doceniono również grę indywidualną reprezentanta PSP w Lubaczowie – nagrodę dla najlepszego atakującego turnieju odebrał Mirosław Tkaczyk.

Drużyna PSP w Lubaczowie wystąpiła w składzie:
asp. Damian Stachów – kapitan drużyny,
mł. asp. Krzysztof Jabłoński
asp. Piotr Hanus
mł. kpt. Dariusz Żrałka
asp. sztab. Maciej Ditrich
ogn. Krzysztof Tymczyszyn
str. Mirosław Tkaczyk –
str. Adrian Antonik
mł. asp. Łukasz Mazur
kpt. Dariusz Wałczyk – kierownik drużyny.

Duże osiągnięcie w tegorocznych mistrzostwach jest wynikiem solidnie przepracowanego okresu przygotowawczego, strażacy z PSP w Lubaczowie niejednokrotnie poświęcając swój wolny czas poza służbą, brali udział miedzy innymi w rozgrywkach „Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej” organizowanej przez MOSiR w Lubaczowie.

Źródło: KP PSP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Rat-Med
+3 # Rat-Med 2020-03-05 17:10
Gratulacje.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane