Strażnicy graniczni z Horyńca najlepsi na Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych

W sobotni poranek 08 lutego w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Wójta Gminy Lubaczów. Najlepsi okazali się strażnicy graniczni z Horyńca-Zdroju.

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach przyjęło 8 zespołów: Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie, Placówka Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju, Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, Oddział Celny w Budomierzu, 45 Kompania Lekkiej Piechoty 34 Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu (WOT), Jednostka Strzelecka 2033 im. gen. bryg. J. Kustronia (J.S. „STRZELEC”), OSP Gminy Lubaczów.

Turniej otworzył Wójt  Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel, który wyraził zadowolenie z podtrzymywanej od wielu lat tradycji spotkań instytucji służb mundurowych na turniejach piłki nożnej.

Jednogłośną decyzją kapitanów drużyn Turniej odbywał się systemem grupowym, czas gry 2 x 8 minut z 3-minutową przerwą.

Po uprzednim dokonaniu losowania drużyn i ustaleniu kolejności meczy zawodnicy przystąpili do rozgrywek. W spotkaniach meczowych padły następujące wyniki:

12. PSG Lubaczów – KPP Lubaczów 1 : 1

Po podsumowaniu wyników wszystkich spotkań meczowych w obydwu grupach, w półfinale zagrały drużyny:

1. PSG Horyniec-Zdrój – WOT 7 : 2
  2. PSP Lubaczów – PSG Lubaczów 0 : 2

O trzecie miejsce w Turnieju rywalizowały między sobą drużyny: WOT – PSP Lubaczów  2 : 4

Mecz finałowy rozegrały drużyny: PSG Horyniec-Zdrój – PSG Lubaczów 3: 2

W związku z powyższym MISTRZEM Halowego Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Wójta Gminy Lubaczów została drużyna Placówki Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju.

Kolejne miejsca zajęły drużyny:

II miejsce        – Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie
III miejsce      – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie
IV miejsce       – 45 Kompania Lekkiej Piechoty 34 Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu (WOT)
V miejsce        – Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie
VI miejsce      – Oddział Celny w Budomierzu
VII miejsce     – OSP Gminy Lubaczów
VIII miejsce   – Jednostka Strzelecka 2033 im. gen. bryg. J. Kustronia

Zgodnie z regulaminem statuetką uhonorowany został  „Najlepszy strzelec” Turnieju, którym został Sebastian Rogowski reprezentujący zwycięską drużynę Placówki Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju. Podczas Turnieju strzelił on 13 bramek.  Sędziowie piłkarscy wspólnie z kapitanami drużyn wybrali „Najlepszego bramkarza” Turnieju, którym został Sebastian Zając z 45 Kompanii Lekkiej Piechoty 34 Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu (WOT)

Drużyna zwycięska z rąk Pana Wójta Wiesława Kapla otrzymała okazały puchar zaś wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz piłki do gry w piłkę nożną, Nagrodzeni zostali również najlepszy strzelec oraz bramkarz odbierając pamiątkowe statuetki.

Mecze sędziowali : Anna Klufas i Robert Mazgaj.

Wszyscy uczestnicy turnieju, zawodnicy, opiekunowie zespołów, kierownicy drużyn skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez gospodarza turnieju.

Zdjęcia: gminalubaczow.pl

Żródło: gminalubaczow.pl