Leśnicy z Oleszyc zdobyli brązowy medal na turnieju siatkówki w Leżajsku

fot. Nadleśnictwo Leżajskfot. Nadleśnictwo Leżajsk

W sobotę (27.04) w Leżajsku odbył się 17 Turniej Piłki Siatkowej Leśników z Podkarpacia o puchar Przewodniczącego Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników, Leśnictwa i Drzewnictwa w Krośnie. Leśnicy z Oleszyc zajęli trzecie miejsce.

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Krośnie organizowany jest od 17 lat. Co roku zawody odbywają się w różnych nadleśnictwach. W tym roku gospodarzem było Nadleśnictwo Leżajsk, w zmaganiach udział wzięło 14 drużyn.

Turniej rozpoczęto od rejestracji zawodników, odprawy sędziów i kapitanów drużyn. Następnie przystąpiono do zawsze emocjonującego losowania grup i poszczególnych miejsc. W wyniku losowania siatkarze z Nadleśnictwa Oleszyce znaleźli się w grupie z leśnikami z Tuszymy, Leska oraz Narola. Mecze były rozgrywane w systemie „każdy z każdym”.

Leśnicy Nadleśnictwa Oleszyce w fazie grupowej zajęli pierwsze miejsce. Najpierw pokonali 2:0 reprezentantów Tuszymy, później wygrali z leśnikami z Leska 2:0, a w ostatnim grupowym meczu mając pewny awans do ćwierćfinału przegrali z reprezentantami Nadleśnictwa Narol 2:1 .

W ćwierćfinale pracownicy Nadleśnictwa Oleszyce pewnie pokonali leśników z Sieniawy 2:0.

W półfinale siatkarze z Nadleśnictwa Oleszyce przegrali z ubiegłorocznym mistrzem i jak się później okazało także tegorocznym czempionem Nadleśnictwem Kolbuszowa 2:0.

W meczu o brąz leśnicy z Oleszyc ponownie zmierzyli się z Nadleśnictwem Tuszyma, wygrywając ponownie 2:0.

Najlepszym atakującym turnieju został zawodnik Oleszyc Marcin Maksymowicz. Nasza drużyna otrzymała także wyróżnienie za grę fair-play.

Nagrody oraz okazały puchar wręczała m.in.  Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Grażyna Zagrobelna.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane