Rządowy program wspiera lubaczowskie kluby

W środę 20.06 ogłoszono wyniki III edycji Rządowego Programu „KLUB”, w ramach którego do kilku klubów z powiatu lubaczowskiego trafi ponad 100 tysięcy złotych.

Rządowy Program „KLUB” to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów. Beneficjentami Programu są dzieci i młodzież do 18. roku życia. Dofinansowaniem objęte są: zakup sprzętu sportowego, organizacja obozu  oraz wynagrodzenie trenerów. Kwota wsparcia wynosi:

  • 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych
  • 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych

Po raz kolejny okazało się, że zainteresowanie Programem jest olbrzymie. To dowód na to, że był on niezwykle potrzebny. Dlatego w tym roku zwiększyliśmy środki – 40 milionów złotych trafi bezpośrednio do ponad 3 600 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce. Wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki obejmie setki tysięcy dzieci – mówi Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

Z terenu powiatu lubaczowskiego dofinansowaniem objęto m.in. kluby:

Pogoń-Sokół Lubaczów – 10 tys.
Huragan Basznia Dolna – 10 tys.
Victoria Stary Dzików – 10 tys.
Zryw Młodów – 10 tys.
Juwenia Cieszanów – 10 tys.
Start Lisie Jamy – 10 tys.
Błękitni Futory – 10 tys.
Czerwoni Cewków – 10 tys.
Klub Pływacki „DELFIN” w Horyńcu Zdroju – 10 tys.
Uczniowski Klub Sportowy KICK BOXING „GAME OVER” – 10 tys.
ULKS Orzeł Oleszyce – 10 tys.

Wyniki III Programu dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Partnerem Programu jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.– Wsparcie w ramach Programu trafia tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne. Dzięki niemu powstają warunki, w których dzieci i młodzież mogą realizować swoje sportowe pasje z pożytkiem dla siebie i całego społeczeństwa. Jesteśmy dumni, że PGNiG może uczestniczyć w tak ważnej inicjatywie – powiedział Radosław Bartosik, wiceprezes PGNiG SA.

Pierwsza edycja Programu ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację MSiT przeznaczyło kwotę 24 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć 2151 klubów sportowych ze wszystkich województw. W roku 2017 kwota na realizację programu wzrosła do ponad 37 mln zł, co pozwoliło na dofinansowanie działalności 3 352 klubów sportowych z terenu całej Polski. W roku 2018 na Rządowy Program KLUB przeznaczono aż 40 mln złotych.

Źródło: msit.gov.pl

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

arek
-3 # arek 2018-06-27 08:13
skąd taka informacja?
Błąd
-2 # Błąd 2018-06-27 12:30
Szanowna redakcjo 100 tysięcy złotych , a nie złoty.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane