Piłkarze FA Lubaczów zagrają na mocno obsadzonym międzynarodowym turnieju „Twierdza Przemyśl”

fot. archiwum zlubaczowa.plfot. archiwum zlubaczowa.pl

Młodzi adepci futbolu z Football Academy Lubaczów zagrają na mocno obsadzonym, międzynarodowym turnieju piłki nożnej U10 „Twierdza Przemyśl”. Podczas tych zmagań, lubaczowscy piłkarze zmierzą się m.in. z rówieśnikami z Wisły Kraków.

W dniach 1-3 czerwca w Przemyślu, na stadionie sportowym „Juvenia” odbędzie się jeden z bardziej prestiżowych turniejów w tym regionie „Twierdza Przemyśl”.  Turniej jest organizowany w związku z wyjątkowym wydarzeniem ceremonii  otwarcia Twierdzy Przemyśl z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Do rywalizacji przystąpią 24 zespoły w kategorii U-10, ze wszystkich zakątków Polski oraz z zagranicy, a wśród nich m.in. młodzi zawodnicy Wisły Kraków, Legii Warszawa, Pogoni Szczecin, Karpat Lwów, Sandecji Nowy Sącz, Partizana Bardejov czy Gwarka Zabrze. W tym wyjątkowym wydarzeniu sportowym nie zabraknie również zawodników Football Academy Lubaczów.

Drużyny zostały przydzielone do trzech grup, po osiem zespołów w każdej.

Podopieczni trenera Roberta Machczyńskiego trafili do grupy B, w której zmierzą się z rówieśnikami z Wisły Kraków, Pogoni Szczecin, Szkółki Piłkarskiej „Szesnastka” Przemyśl, DAF (Dziecięca Akademia Futbolu) Rzeszów, Karpat Lwów, Resovii Rzeszów, ostatnim zespołem w tej grupie jest Talencik Radom.

Warto dodać, że w składzie drużyny DAF Rzeszów znajduję się pięciu zawodników z AMO (Akademia Młodych Orłów) Rzeszów, a więc ekipy, która nie tak dawno zwyciężyła w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.Także piłkarze z Lubaczowa będą mieli doskonałą okazję na zaprezentowanie się na tle utytułowanych rywali.

Cieszy fakt, że młodzi adepci piłki nożnej, wychowankowie okolicznych klubów, mają okazję sprawdzić swoje umiejętności na tle uznanych marek w naszym kraju.

Wszystkie zespoły występujące w turnieju: UKS Orlik Przemyśl, Żurawianka Żurawica, Partizan Bardejow, JKS Jarosław, Sandecja Nowy Sącz, AP Stalowa Wola, Stal Rzeszów, NSF Niepołomice, Wisła Kraków, FA Lubaczów, Pogoń Szczecin, 16 Przemyśl, Resovia Rzeszów, Talencik Radom, DAF Rzeszów, Karpaty Lwów, Legia Warszawa, Siarka Tarnobrzeg, BKS Lublin, UKS Orlik Przemyśl 2, AP Sanok, SMS Mosciska, Gwarek Zabrze, SMS Rzeszów.

W pierwszym meczu Football Academy Lubaczów, zarazem inaugurującym rozgrywki w grupie B, los przydzielił Wisłę Kraków.

Terminarz meczów FA Lubaczów:

Kolejka I : Wisła Kraków – FA Lubaczów
Kolejka II : Pogoń Szczecin – FA Lubaczów
Kolejka III : Resovia Rzeszów – FA Lubaczów
Kolejka IV : DAF Rzeszów – FA Lubaczów
Kolejka V : Karpaty Lwów – FA Lubaczów
Kolejka VI : Talencik Radom – FA Lubaczów
Kolejka VII : Szesnastka Przemyśl – FA Lubaczów

 

fot: facebook/UKS Orlik Przemysl

Źródło: Nowiny24.pl / facebook: UKS Orlik Przemyśl

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane