Sukces ministrantów z Oleszyc na mistrzostwach Polski

Sporym sukcesem zakończył się udział ministrantów z Parafii Narodzenia NMP w Oleszycach w Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza. Piłkarska reprezentacja ministrantów z Oleszyc zakończyła turniej z brązowym medalem.

W dniach 1 oraz 2 maja w Rzeszowie odbyły się XIII Mistrzostwa Polski  LSO (Liturgicznej Służby Ołtarza) w piłce nożnej halowej o Puchar miesięcznika dla ministrantów „Króluj nam Chryste”. Przez te dwa dni trwały ministranckie rozgrywki w piłkę nożną halową, na którą zjechały najlepsze drużyny z poszczególnych diecezji. Gościem honorowym był redaktor sportowy Rafał Patyra, z którego rąk medale oraz nagrody otrzymywali zawodnicy.

Parafia Narodzenia NMP w Oleszycach  po wygraniu etapu dekanalnego rejonowego oraz zdobycia mistrzostwa diecezji zamojsko-lubaczowskiej reprezentowała tę diecezję w finałach Mistrzostw Polski.

Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: ministrant (roczniki 2006 – 2010), lektor młodszy (roczniki 2002 – 2005), lektor starszy (roczniki 1997 – 2001).
Drużyna z Oleszyc występowała w kategorii: Ministrant, w której wzięło udział łącznie 28 drużyn.

Rozgrywki zaczynała  msza święta w Katedrze Rzeszowskiej, która to była wypełniona do ostatniego miejsca przez księży i ministrantów z całej
Polski. Po wspólnej modlitwie drużyny rozjechały się na rozgrywki.

Drużyny w kategorii „ Ministrant” swoje mecze rozgrywały w Hali na Podpromiu, natomiast starsi na Politechnice. Finały odbyły się na hali przy ulicy Hetmańskiej.

Zespół z Oleszyc dobrze przeszedł przez rozgrywki grupowe zajmując trzecie miejsce po dwóch wygranych, remisie oraz jednej porażce, lecz nikt nie spodziewał się tak znakomitego wyniku końcowego.

Wyniki meczów fazy grupowej:
Parafia Narodzenia NMP Oleszyce - Parafia  Św. Jana Chrzciciela w
Sierakowicach 2-1 (Mikołaj Młodowiec,  Sławomir Żuk)
Parafia Narodzenia NMP Oleszyce - Parafia Św. Piotra Apostoła Radom 0-2
Parafia Narodzenia NMP Oleszyce - Parafia Św. Barnaby w Warszawie 5-0 (S.Żuk 2x,Norbert Sopel, Jakub Lorenc, M.Młodowiec)
Parafia Narodzenia NMP Oleszyce - Parafia Św. Małgorzaty w Nowym Sączu 0-0

W decydującej fazie turnieju, piłkarze z Oleszyc zagrali jeszcze lepiej, zatrzymując się dopiero na półfinale.

Mecze fazy Play Off:
Parafia Narodzenia NMP Oleszyce - Parafia Św. Wojciecha w Białej Rawskiej 2-0 (Młodowiec, Żuk)
Parafia Narodzenia NMP Oleszyce - Parafia Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie 1-0 (Łukasz Gryniewicz)
Parafia Narodzenia NMP Oleszyce - Parafia Niepokalanego Serca NMP w Krzywinie 0-2

W meczu o trzecie miejsce ministranci z Oleszyc wysoko pokonali rówieśników z Torunia.
Parafia Narodzenia NMP Oleszyce - Parafia Wniebowzięcia NMP w Toruniu 4-0 (Sopel 2, Żuk, Lorenc)

Skład: Remigiusz Pawełko, Mikołaj Młodowiec, Sławomir Żuk, Norbert Sopel, Rafał Paryniak, Dominik Smoliniec, Maksymilian i Mateusz Warcaba, Jan Różański, Jakub Lorenc, Patryk Guzy, Łukasz Gryniewicz - trenerem ks. Radosław Sokołowski.

Przez dwa dni wraz z innymi rodzicami byłem i oglądałem zmagania naszych dzieci i jestem bardzo zbudowany tymi mistrzostwami. Przed mistrzostwami nikt się nie spodziewał, że dojdziemy tak wysoko lecz gdyby nie kontuzja w play off  Norbiego (Norberta) Sopla - bardzo ważnego zawodnika, to śmiem stwierdzić, że dalibyśmy radę zdobyć mistrza. Nie mniej cieszę się bardzo, bo to największy sukces naszej parafii w historii – powiedział jeden z opiekunów Krzysztof Młodowiec

W kategorii „ministrant” pierwsze miejsce zajęła drużyna z parafii Niepokalanego Serca NMP w Krzywinie (archidiecezja szczecińsko-kamieńska), drugie – z parafii św. Brata Alberta z Świebodzic (diecezja świdnicka).

Parafia z Oleszyc wystawiła również drużynę w kategorii „Lektor Młodszy”
W tym przypadku również sukces był bardzo blisko, lecz niestety nie udało się wyjść z grupy po 2 zwycięstwach, 2 porażkach i remisie.

Wyniki: Wygrana 2-0 z Parafią Bożego Ciała w Międzylesiu (Marcin Stec, Michał Tryniecki)
Wygrana z Parafią Św. Bartłomieja w Niedrzwicy Kościelnej 3:1 (Stec 3)remis z Parafią Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Czarnej Tarnowskiej 1-1
(Mateusz Hycza)
Przegrane: 0-2 z Parafią Św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej, 0-2 z Parafią Zwiastowania NMP w Leżajsku

Skład: Michał Tryniecki, Rafał Kościeliński, Marcin Stec, Marcin Żulewicz, Mateusz Hycza, Błażej Foryś, Kacper Paryniak, Ksawery Bednarz, Jakub Olejnik, Konrad Wojtanowski, Wojciech Polak. Opiekunem Ks. proboszcz Józef Dudek

W kategorii „lektor młodszy” wystartowało 46 drużyn. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z parafii św. Jana Ewangelisty z Zalasowej (diecezja tarnowska), drugie – z parafii św. Wawrzyńca z Koźmina Wielkopolskiego (diecezja kaliska),  trzecie – z parafii św. Józefa z Wygody (diecezja pelplińska).

luba-hur00.jpgluba-hur01.jpgluba-hur02.jpgluba-hur04.jpgluba-hur05.jpgluba-hur06.jpgluba-hur07.jpgluba-hur09.jpgluba-hur10.jpgluba-hur11.jpgluba-hur12.jpgluba-hur13.jpg

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

kl
+1 # kl 2018-05-05 16:34
Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza
No cóż ważne że nie boli
chichot losu
# chichot losu 2018-05-08 02:20
Liturgiczna Służba Ołtarza to to samo co Ministrant. Ale twoja logika jest POnad wszystkim.
Tttt
+2 # Tttt 2018-05-05 22:14
Co to za komentarz, brawo chłopcy i trenerze Radziu. Takiego wyniku wszystkim życzymy.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.