Jak przygotować plik do wydruku w drukarni online?

Dostępne obecnie metody druku pozwalają na pokrycie grafikami nie tylko papieru, ale także ubrań, przedmiotów codziennego użytku, czy gadżetów marketingowych. Można zadrukować je dowolnymi ilustracjami przygotowanymi według własnej koncepcji. Takie usługi oferuje drukarnia online. Wystarczy wybrać interesujący nas produkt, ustalić odpowiednie parametry i załączyć plik z autorskim projektem. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie produkty podlegają personalizacji poprzez wykonanie nadruku oraz jak przygotować plik dla drukarni online.

Drukarnia online — jakie produkty można znaleźć w jej ofercie?

Drukarnia online to firma oferująca szeroki wybór asortymentu przeznaczonego do wykonania nadruków według konkretnego projektu. W jej ofercie najczęściej znajdują się elementy wyposażenia biurowego, jak kalendarze, czy notesy oraz różnego rodzaju gadżety marketingowe i nośniki reklamy — długopisy, kubki, breloki, torby, plakaty, ulotki, folie reklamowe, a także naklejki i wizytówki. Dodatkowo asortyment drukarni online może obejmować odzież w postaci koszulek, bluz, spodni, czapek, oraz odzieży sportowej. Produkty te charakteryzują uniwersalną i czystą formą, która idealnie nadaje się do zadrukowania.

Co jeszcze obejmuje oferta drukarni internetowej?

Poza produktami przeznaczonymi do nadruków drukarnia online bardzo często oferuje usługi graficzne, polegające na stworzeniu indywidualnego projektu zgodnie z uzyskanymi wytycznymi. Odbywa się to w stałym kontakcie z zamawiającym, tak aby produkt finalny w jak najwyższym stopniu spełniał oczekiwania klienta. Ta kompleksowa usługa łącząca przygotowanie projektu danego produktu z jego realizacją, jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają gotowego szablonu. Projekty są wykonywane przez profesjonalnych grafików i mogą dotyczyć każdego z przedmiotów oferowanych przez drukarnię online.

Jak przygotować własny plik do wydruku?

Prawidłowo przygotowany plik stanowi podstawę do skutecznej realizacji projektu. Każda z drukarni online posiada własne zasady i instrukcje zamieszczania plików, które dodatkowo różnią się w zależności od produktu. Odbywa się to poprzez prostą w obsłudze stronę internetową. Aby przyspieszyć proces realizacji zamówienia, należy zastosować się do podanych na niej wskazówek. Bardzo często preferowanym formatem jest JPG, PDF lub TIFF. Na jakość efektu końcowego wydruku wpływa również rozdzielczość pliku — zazwyczaj standardem jest 300 dpi.

W przypadku nadruków wykonywanych na przedmiotach, takich jak wizytówki, czy ulotki, należy pamiętać o marginesach bezpieczeństwa, czyli przestrzeniach pomiędzy elementami graficznymi i obramowaniem projektu — zapobiegnie to powstaniu niepożądanej białej krawędzi. Powinny one wynosić min. 3 mm, ale wymagania konkretnych drukarni online, mogą być różne.

Drukarnia online to firma specjalizująca się w wykonaniu nadruków według autorskiego projektu klienta. Przesłanie pliku odbywa się poprzez intuicyjną stronę internetową, umożliwiającą łatwe, ale też sprawne złożenie zamówienia. Wystarczy wybrać produkt i wgrać załącznik według udostępnionej instrukcji. Wiele drukarni online dodatkowo oferuje usługę profesjonalnego wykonania projektu.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane