Lifting HIFU – redukuje zmarszczki, ujędrnia skórę

Technologia HIFU staje się coraz bardziej popularną metodą ujędrniania i odmładzania skóry, stosowaną w klinikach medycyny estetycznej. Doceniają ją zarówno pacjenci, jak i specjaliści za niską inwazyjność i wysoką skuteczność. Lifting HIFU polega na zastosowaniu ultradźwięków o bardzo wysokiej częstotliwości, które wnikają głęboko pod skórę, powodując gruntowną przebudowę. Wyjaśniamy, na czym polega ta innowacyjna technologia.

Co to jest lifting HIFU?

HIFU to skrót od angielskiego wyrażenia high intensity focused ultrasound, czyli skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Początkowo technologia ta wykorzystywana była w leczeniu raka prostaty. Obecnie coraz częściej sięga się po nią w zabiegach medycyny estetycznej. Doskonale sprawdza się w liftingu skóry i ujędrnianiu ciała.

HIFU to fala akustyczna o wysokiej częstotliwości, powodująca ruch komórek w tkankach. Fala ma ograniczony zasięg i może kumulować się w tkance na różnej głębokości – od 2 do 4,5 mm w przypadku zabiegów na twarz oraz 6 mm w przypadku zabiegów na ciało. Lifting HIFU działa na trzy warstwy: skórę właściwą, tkankę tłuszczową i powięź mięśniową, dlatego jego działanie jest tak skuteczne i jednocześnie mało inwazyjne. Mimo głębokiego działania, skoncentrowane ultradźwięki nie uszkadzają naskórka.

Przebieg zabiegu HIFU

Lifting HIFU wykonywany jest przez lekarza lub wykwalifikowanego kosmetologa. Sprawdzonym urządzeniem do liftingu ultradźwiękowego jest SonoQueen, dostępny m.in. w katowickiej Klinice Miracki. Przed rozpoczęciem zabiegu, specjalista wykonujący zabieg odtłuszcza skórę, a następnie nanosi na nią cienką warstwę żelu do USG. Następnie przesuwa głowicą urządzenia po obszarze poddawanym zabiegowi. Może to być twarz, podbródek lub inna cześć ciała, wymagająca intensywnego ujędrnienia lub wyszczuplenia. Urządzenie umożliwia precyzyjne dobranie parametrów do każdego obszaru.

Wysokoenergetyczna fala ultradźwiękowa w skoncentrowany i precyzyjny sposób przenika w głąb skóry i rozpoczyna w niej proces termokoagulacji. W tkance błyskawicznie zachodzą procesy regeneracyjne. Rozgrzana skóra rozpoczyna intensywne namnażanie kolagenu i elastyny, włókna obkurczają się, nadając skórze jędrność, natomiast komórki tłuszczowe zostają rozbite. Zabieg powoduje odczucie lekkiego dyskomfortu. W niektórych przypadkach może występować miejscowe uczucie wzmożonego ciepła. Znieczulenie nie jest jednak konieczne, a po liftingu HIFU nie trzeba odbywać rekonwalescencji.

Efekty zabieg HIFU na twarz i ciało

Podczas liftingu HIFU dochodzi do termicznych uszkodzeń wewnątrz tkanki podskórnej, czego efektem są wzmożone procesy regeneracyjne. Przede wszystkim skrócone zostają włókna kolagenowe, co powoduje natychmiastowe poprawienie napięcia skóry. Zabieg powtarza się 1-3 razy. Na optymalne efekty trzeba jednak poczekać około 3 miesięcy po zakończeniu terapii, ponieważ tyle mniej więcej trwa synteza nowego kolagenu.

Rezultaty, jakich można spodziewać się po zabiegach HIFU to:

- zagęszczenie skóry,
- zmniejszenie wiotkości,
- wyostrzenie konturu twarzy,
- ujędrnienie skóry na szyi i policzkach,
- uelastycznienie skóry,
- redukcja zmarszczek na twarzy, również w delikatnej okolicy oczu i ust,
- likwidacja podwójnego podbródka,
- poprawa owalu twarzy,
- wyrównanie kolorytu skóry,
- zmniejszenie obwodów ciała na obszarze brzucha, ud czy pośladków.

Efekty utrzymują się bardzo długo – nawet do dwóch lat. Regularne poddawanie się liftingowi HIFU, zgodnie z zaleceniami specjalisty, sprawia, że skóra zachowuje doskonały wygląd i w zasadzie już nigdy nie wraca do poprzedniego stanu.

Więcej na temat zabiegów HIFU dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Katowicach – zapraszamy do kontaktu.

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia