Prowadzisz własny sklep? Dowiedz się, jak szybciej wysyłać paczki!

Prowadzenie sklepu internetowego wiąże się z wysyłaniem sporej liczby przesyłek. Ich przygotowywanie, pakowanie i przekazywanie do transportu może zajmować bardzo dużo czasu. Jak to uprościć, a przede wszystkim przyspieszyć? Rozwiązań jest co najmniej kilka. Jednym ze szczególnie polecanych jest skorzystanie z funkcjonalności platformy logistycznej. Na czym to polega?

Czas dostawy paczki – dlaczego jest tak ważny?

Na popularność sklepu internetowego składa się wiele czynników. Podstawowym jest oczywiście jakość oferowanych produktów oraz ich dopasowanie do potrzeb klientów. Nie można pominąć także tego, czy obsługa klienta jest na nienagannym poziomie, jak rozpatrywane są reklamacje czy zwroty.

Jednak tym, co szczególnie interesuje potencjalnych klientów, jest czas dostawy. Wiele osób robi zakupy „na ostatnią chwilę”, szczególnie w okresie przedświątecznym, czy kupując prezenty urodzinowe dla najbliższych. Przesyłka, która dotrze za późno, może poważnie zaszkodzić renomie Twojego sklepu. Z pewnością znajdziesz też w sieci negatywne opinie na temat Twojej działalności.

A zatem, wysyłka paczek powinna odbywać się jak najszybciej, a czas dostawy powinien być zawsze zgodny z tym, jaki deklarujesz. Jak o to zadbać? Przede wszystkim, wybierając odpowiednią firmę kurierską. Przewoźników jest wielu, a ich oferty różnią się od siebie, możesz więc bez trudu wybrać taką, która wpisuje się w Twoje potrzeby. A może jest jeszcze lepsze rozwiązanie?

Owszem – skorzystanie z platformy logistycznej. Co to takiego?

Platformy logistyczne – szybka i profesjonalna obsługa wysyłki

Platformy logistyczne to firmy, które działają jako tak zwani brokerzy. Polega to na tym, że współpracują z wieloma przewoźnikami i pośredniczą pomiędzy osobami nadającymi paczki, a tymi, które je dostarczają. Takich firm jest sporo, przykładem może być platforma kurierska Apaczka.pl. Dlaczego warto zainteresować się ich ofertą?

Możesz dzięki temu zyskać wiele korzyści, czyli przede wszystkim:

- dostęp do ofert wielu przewoźników w jednym miejscu,
- podpowiedzi najkorzystniejszej opcji wysyłki konkretnej paczki,
- lepsze ceny niż w cennikach firm kurierskich,
- możliwość integracji platformy do wysyłki ze stroną sklepu,
- uproszczenie formalności transportowych.

Korzystanie z platform logistycznych jest bardzo łatwe. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową i podać dane paczki, którą chcesz nadać. Co ważne, z takich usług mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy nadający kilkaset przesyłek miesięcznie (w tym również tych paletowych, o których więcej informacji można znaleźć na: https://www.apaczka.pl/palety-kurierem-transport-palet-pelny-zakres/), jak i osoby prywatne, które chcą nadać list czy paczkę jednorazowo. W każdym przypadku klient może liczyć na dobranie najlepszej oferty, zarówno pod względem ceny, jak i czasu dostarczenia.

Taka opcja jest szczególnie polecana właścicielom sklepów internetowych, w których jakość dostawy przekłada się bezpośrednio na zadowolenie klientów z zakupów. Jako przedsiębiorca możesz założyć swój profil, który jeszcze bardziej ułatwi Ci korzystanie z platformy.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia