Jak skutecznie walczyć z przeziębieniem u dziecka?

Jesień i zima to czas wzrostu zachorowań na przeziębienie, zwłaszcza u dzieci. W ich przypadku infekcje mogą pojawiać się w sumie nawet do kilkunastu razy w ciągu roku, choć jak się okazuje, w wielu przypadkach jest to zupełnie normalne. Pozostaje jednak pytanie, jak walczyć z przeziębieniem u dziecka, aby objawy minęły szybko, zaś maluch mógł odzyskał swoje zdrowie. Oto praktyczne sposoby, które mogą być warte zastosowania.

Leki przeciwgorączkowe dla dzieci

Jednym z objawów przeziębienia jest podwyższona temperatura ciała. Kiedy zacząć ją zbijać? Zazwyczaj zaleca się, aby podawanie leków rozpocząć wtedy, gdy wartość przekroczy 38°C. Leki na przeziębienie dla dzieci o działaniu przeciwgorączkowym mają w swoich składach paracetamol lub ibuprofen (wykazuje on dodatkowo działanie przeciwzapalne). Co ważne, takie preparaty można zakupić w formie wygodnych do stosowania kropli i syropów, co ułatwia ich podawanie najmłodszym pacjentom.

Preparaty łagodzące objawy przeziębienia

Przeziębienie to jednak nie tylko podwyższona temperatura, ale przede wszystkim wiele innych objawów utrudniających funkcjonowanie najmłodszym. Zazwyczaj jest to kaszel, katar, ból gardła, a także ogólne osłabienie organizmu. Preparaty najlepiej dobierać w zależności od tego, który objaw jest najbardziej nasilony.

W przypadku kaszlu pomocne mogą być syropy rozrzedzające wydzielinę, a także ułatwiające odkrztuszanie. Preparat trzeba dobierać zawsze w zależności od wieku dziecka, co warto skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Uciążliwy dla maluchów jest też ból gardła. W tym przypadku można zastosować nie tylko leki bez recepty zazwyczaj zawierające różnego rodzaju wyciągi z ziół. Dobrze wdrożyć też domowe metody, w tym zwłaszcza herbaty ziołowe, miód działający antyseptycznie i powlekający błonę śluzową, a także u starszych dzieci płukanki, ponownie ziołowe.

Co natomiast sprawdzi się na katar? Okazuje się, że bardzo dobre efekty przynosi m.in. zastosowanie roztworu soli fizjologicznej. Opiekunowie powinni zadbać dodatkowo o to, aby w odpowiedni sposób nawilżać powietrze w pokoju dziecka. Nie trzeba jednak stosować do tego celu specjalnych nawilżaczy. Wystarczy nawilżony ręcznik położony na kaloryfer, który można dodatkowo skropić olejkiem eterycznym z eukaliptusa lub olejkiem herbacianym.

Wspieranie powrotu do zdrowia

Aby wzmocnić organizm dziecka w walce z objawami, opiekunowie mogą zadbać też o suplementację witaminową, zwłaszcza w tran zawierający kwasy omega-3 korzystnie wpływające na odporność organizmu. Warto wykorzystać też potęgę owoców i warzyw, aby dostarczyć witaminy łatwo przyswajalne dla organizmu. Polecane są więc świeżo wyciskane soki, które można podawać w formie smacznych koktajli owocowych.

Jak widać skuteczna walka z przeziębieniem u dziecka to działanie na wielu różnych frontach. Najlepszym połączeniem są najczęściej preparaty apteczne, które warto stosować wraz ze sprawdzonymi, domowymi sposobami.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

No result...

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.