Na czym polega dieta pudełkowa?

Catering dietetyczny bije rekordy popularności. Coraz więcej ludzi traktuje ten rodzaj odżywiania jako dietę, która zadziała na wszystko. Jeśli ciągle nie wiesz, na czym polega dieta pudełkowa, najwyższy czas to zmienić. Dowiedz się, jak catering dietetyczny wygląda w praktyce!

Czym jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to rodzaj usługi cateringowej. Klient wybiera rodzaj diety, którą chce otrzymywać, a ta następnie jest przywożona pod wskazany przez niego adres. W zależności od oferty danej firmy klient może mieć do wyboru czas dostawy, rodzaj pakowania posiłków czy składniki, których nie chce jeść. Koszty diety pudełkowej są różne, jednak z reguły trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 50 zł za dzień.

Rodzaje diet

Wbrew pozorom catering dietetyczny nie ogranicza się jedynie do diety odchudzającej. Każda firma cateringowa oferuje kilka rodzajów diety pudełkowej. Rekordziści mają ich w swojej ofercie ponad 10, tak jak Rzeszowski oddział Suvibox. Wybór jest więc duży.

A jakie diety w cateringu dietetycznym występują najczęściej?

- Standardowa - zbilansowana dieta dla osób, które chcą mieć pewność, że spożywają zdrowe posiłki i jedzą odpowiednią ilość kalorii. Na ogół składa się z dań każdego typu.
- Z niskim indeksem glikemicznym - dieta z przewagą warzyw i owoców oraz mięsa, ale z niewielką zawartością produktów, które sprzyjają wzrostowi cukru we krwi. Wskazana m.in. dla cukrzyków.
- Wegetariańska - zbilansowana dieta bez mięsa, zwykle do wyboru w opcji z rybami i bez.
- Sportowa - dieta dla osób uprawiających sport. Bogata w zdrowe źródła energii. Zazwyczaj ma też większą kaloryczność niż standardowe diety.
- Odchudzająca - dieta, której celem jest redukcja masy ciała. Jej kaloryczność jest mniejsza od innych diet, ale posiłki zbilansowane są tak, aby nie odczuwać głodu.
- Bez glutenu - dieta stworzona dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą spożywać glutenu. Mimo wykluczeń dania są różnorodne.
- Detoks - dieta, która ma za zadanie oczyścić organizm z toksyn. Stosowana może być przez krótki czas, maksymalnie 3 tygodnie. Składa się głównie z warzyw i owoców.

Czy dieta pudełkowa jest skuteczna?

Catering dietetyczny powszechnie uznawany jest za skuteczny. Warto jednak podkreślić, że jego skuteczność zależy przede wszystkim od jakości posiłków i ich smaku. Jeśli dany catering przygotowuje dania niezbilansowane, zrobione z nieświeżych produktów, to istnieje ryzyko, że klient będzie nie tylko rozczarowany, ale również głodny. W efekcie zacznie jeść inne rzeczy, co odbije się na skuteczności diety. Jeśli więc planujesz skorzystać z tego rozwiązania, upewnij się, że wybierasz firmę znaną ze swojej jakości.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane