Sucha czy mokra karma dla kota – co wybrać dla swojego pupila?

Na rynku dostępne są w sprzedaży suche i mokre karmy dla kota. Obie mają swoje wady i zalety. Niektórzy są zwolennikami suchych mieszanek, a inni podają swoim zwierzakom jedynie karmy mokre. Który sposób żywienia jest najlepszy dla samego kota? Jak należy go żywić, aby był zdrowy i prawidłowo się rozwijał? Czytaj dalej i poznaj odpowiedzi.

Jakie zalety ma mokra karma dla kota?

Koty zazwyczaj przepadają za mokrą karmą. Zawiera ona sporo wody, co przy okazji pozwala na nawodnienie organizmu zwierzaka. To ważna informacja, bo koty raczej mało piją. W swoim naturalnym środowisku wodę pozyskują właśnie z pożywienia.

Poza tym mokre karmy dla kota są mniej kaloryczne od karm suchych. Tymczasem niektóre mruczki mają tendencję do tycia, co powodować może wiele groźnych chorób.

Sporą ofertę wysokiej jakości mokrych karm dla kotów znaleźć można np. w sklepie internetowym https://animalnutrition.pl/karma-mokra-dla-kota. Zawierają one wszystkie niezbędne kotom do prawidłowego rozwoju składniki odżywcze. Są przy okazji bardzo smaczne – chętnie jedzą je nawet wymagające mruczki.

Sucha karma dla kota i jej największe zalety

Okazuje się, że sucha karma dla kota także ma sporo zalet. Wiele osób wybiera ją, bo jest łatwiejsza w serwowaniu. Stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na przygotowywanie posiłków dla swojego zwierzaka. Nie trzeba się też martwić, że się zepsuje. Wystarczy ją wsypać do miski i gotowe. Poza tym karma sucha jest tańsza od mokrej.

Suche karmy dla kota mogą mieć naprawdę dobry skład. Zawierają niewiele składników syntetycznych. Przy okazji dobrze wpływają na higienę jamy ustnej kota. Skutecznie ścierają kamień nazębny, zmniejszając jednocześnie ryzyko chorób dziąseł.

Podając swojemu mruczkowi taką karmę, trzeba mu jednak zapewnić stały dostęp do świeżej wody. W miarę możliwość najlepiej też kontrolować to, ile pije. W przeciwnym razie dojść może do jego odwodnienia lub rozwinięcia się chorób nerek.

Która karma dla kota jest lepsza – mokra czy sucha?

Coraz więcej osób dołącza do zwolenników tzw. mieszanego żywienia kotów. Polega to na podawaniu zwierzakowi jednocześnie karmy mokrej i suchej. Proporcje trzeba dostosować do preferencji samego kota i swoich osobistych możliwości.

Osoby, które rano idą do pracy, często dają swojemu pupilowi sporą porcję karmy suchej. Nie muszą się dzięki temu przez cały dzień martwić o to, że będzie on głodny. Po powrocie do domu mogą mu podać karmę mokrą.

Takie mieszane żywienie ma sporo zalet. Eliminuje ryzyko odwodnienia kota i stanowi dla niego pewnego rodzaju urozmaicenie. To poza tym rozwiązanie ekonomiczne – opłacalne pod względem finansowym.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia