Jakie są sposoby na zwiększenie wartości nieruchomości przed jej sprzedażą?

Każdy, kto myśli o sprzedaży mieszkania chciałby zapewne zrobić to po jak najwyższej cenie — to naturalne. By jednak tak się stało, naszą nieruchomość trzeba do sprzedaży odpowiednio przygotować! Na szczęście, wartość mieszkania możemy podnieść na wiele, mniej lub bardziej kosztownych, sposobów — od generalnego remontu aż po odpowiedni dobór dekoracji. 

Generalny remont

Nic nie zmieni obrazu naszego mieszkania tak, jak gruntowny remont. Docenią go także potencjalni nabywcy — nawet jeśli będą kompletnie nieświadomi tego, jak wnętrze wyglądało przed nim. 

Przeprowadzając remont, skupmy się zarówno na wyglądzie, jak i na funkcjonalności mieszkania. To, że wnętrze będzie się imponująco prezentowało na zdjęciach nie ukryje nieszczelnego okna, skrzypiącej podłogi czy kranów, które lata świetności mają już za sobą. Zwróćmy więc uwagę na stan ścian, sufitów i podłóg; odświeżmy stolarkę okienną i drzwiową. Nie zapominajmy oczywiście o instalacji wodociągowej, grzewczej i elektrycznej — bo zainteresowani klienci z pewnością o nich nie zapomną!

Odświeżenie wystroju wnętrza

Wspomnieliśmy już o estetyce — podczas przygotowań do wystawienia mieszkania na sprzedaż powinniśmy jej poświęcić naprawdę sporo czasu. Chcemy przecież, aby nasze wnętrze było w oczach potencjalnych nabywców jak najatrakcyjniejsze!

Od czego możemy zacząć? Na przykład od odświeżenia koloru ścian — to bardzo tani, a zarazem łatwy sposób na to, by mieszkanie stało się wizualnie młodsze i świeższe. Możemy także pomyśleć o wymianie podłogi. Nowoczesne deski lub panele podłogowe będą nie tylko doskonale się prezentowały, ale i zapewnią funkcjonalność na lata!

Ogromny wpływ na wygląd każdego wnętrza ma oświetlenie. Jeżeli odpowiednio je dobierzemy, stworzymy w naszym mieszkaniu przytulną przestrzeń, w której naprawdę chce się spędzać dnie i noce! Podstawą powinno być oczywiście światło naturalne — im więcej go zaprosimy do mieszkania, tym bardziej uczyni nasze wnętrze przestronnym i przyjaznym. Zrezygnujmy więc z ciężkich, ciemnych firan lub zasłon — postawmy raczej na delikatne ozdoby. A co ze sztucznym oświetleniem? Tu może przydać się pomoc profesjonalnego projektanta wnętrz — o znalezienie go poprośmy współpracującego z nami agenta nieruchomości homfi — biura wyróżnionego (i to dwukrotnie!) przez serwis Otodom tytułem Lidera Nieruchomości. Telefon do pośrednika znajdziesz m.in. na stronie internetowej agencji - https://www.homfi.com/biuro-nieruchomosci/rzeszow oraz jej wizytówce w Google Maps - https://goo.gl/maps/53kv5MhTVKmBPsVK6.

Słowo klucz — minimalizm

Każdy z nas ma swój niepowtarzalny gust estetyczny — nie sposób więc sprostać oczekiwaniom wszystkich potencjalnych kupujących. Ale możemy spróbować! Dobrym rozwiązaniem w przypadku mieszkań na sprzedaż zawsze jest postawienie na prosty, minimalistyczny wystrój. Dlaczego? W ten sposób pozwolimy wnętrzu, by mówiło samo za siebie i zaprezentowało swoje najważniejsze atuty; a zarazem, nie przytłoczymy nim zainteresowanych.

Pamiętajmy, że potencjalni nabywcy, widząc nasze mieszkanie, będą mieli przed oczami swoją własną wizję wystroju wnętrza. Tworząc minimalistyczną przestrzeń — pozbawioną zbędnych mebli oraz dekoracji — dajemy szansę zadziałać wyobraźni i pozwalamy zainteresowanym dostrzec w naszych czterech ścianach wnętrze ich marzeń!

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.