W jaki sposób zrealizować zakupy na raty?

Jeżeli wcześniej nie za bardzo interesowaliśmy się zakupami robionymi na większą skalę, bo po prostu nie mieliśmy takich potrzeb, to niekoniecznie będziemy zorientowani w tym, jakie są dostępne formy zakupowe. Czasami, choć bardzo rzadko, można też spotkać klientów, którzy na przykład nigdy nie słyszeli o kupowaniu telewizora albo komputera na raty. Jest to jednak jak najbardziej bardzo możliwe rozwiązanie oferowane przez całe mnóstwo dużych i małych sklepów. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób możemy zrealizować zakupy na raty, bo nigdy właściwie nie przewidzimy tego, jaki będzie stan naszego portfela.

  • Procedura realizacji zakupów na raty
  • Co koniecznie trzeba wiedzieć o kredytach ratalnych?
  • Kiedy możemy uzyskać odmowę skorzystania z zakupów ratalnych?

Procedura realizacji zakupów na raty

Załóżmy więc, że już decydujemy się na taką formę zakupów, ponieważ nagle znaleźliśmy się pod kreską, a trzeba natychmiast kupić lodówkę, ponieważ stara się popsuła albo pralkę. Tego rodzaju zakupy nie mogą czekać. Czasami też mogą to być artykuły gospodarstwa domowego albo sprzęt elektroniczny na raty. Szczególnie takie zakupy mogą być ważne w przypadku przedsiębiorców, którzy każdego dnia korzystają z komputerów i monitorów. Co więc powinniśmy zrobić w pierwszej kolejności? Przede wszystkim musimy mieć pewność, że miejsce, gdzie dostępny jest asortyment, który chcemy kupić, oferuje taką formę zakupów. Musimy się więc dowiedzieć na przykład, jakie są warunki przyznanych rat.

W pierwszej kolejności należy wybrać produkt, który ma być sfinansowany kredytem ratalnym. Potem wybieramy właśnie punkt handlowy, który udostępnia taką usługę. Kolejnym krokiem jest wypełnienie wniosku o kredyt ratalny. Tu podaje się okres kredytowania, a więc liczbę rat, a także dane osobowe i dane dochodowe. Tu ważne będą informacje o zatrudnieniu albo innym źródle dochodów. Następnie przesyłamy wniosek do weryfikacji. Jest on potem analizowany przez pracownika sklepu, który będzie wysyłać aplikacje do banku, z którym dany punkt handlowy współpracuje. Następnie zapoznajemy się z decyzją kredytową i harmonogramem, a także umową. Pozostaje wówczas podpisać umowę.

Co koniecznie trzeba wiedzieć o kredytach ratalnych?

Należy także pamiętać, że nadmiar wiedzy nigdy nam nie zaszkodzi. Dlatego powinniśmy poszerzać swoją wiedzę na temat takich kredytów, bo przecież to zobowiązanie finansowe będzie nas dotyczyć. Zawsze najważniejszą kwestią będą koszty kredytowania. Są to odsetki, które są obliczone według ustalonej stopy oprocentowania. Poza tym ważna będzie prowizja i różne inne opłaty w zależności od oferty. Poza tym jeśli chodzi o takie oferty, trzeba także zwrócić uwagę na RRSO, a więc rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Im mniejsza, tym niższe będą nasze koszty.

Zakupy ratalne – kiedy możemy uzyskać odmowę?

Możemy się też znaleźć w sytuacji, gdy konsument otrzyma odmowę. Trzeba się z tym liczyć, a sytuacja taka będzie miała miejsce, gdy nie jesteśmy w stanie zagwarantować w żaden sposób spłaty zobowiązania kredytowego. Trudno się przecież spodziewać, że jeżeli ktoś nie ma ani dochodów, ani emerytury, ani renty, ani stypendium, to sklep mu po prostu zaufa. Z drugiej strony zawsze te kwestie są analizowane indywidualnie.

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.