Dlaczego warto wybrać płytę indukcyjną?

Płyta indukcyjna coraz częściej zastępuje elektryczną. Staje się coraz popularniejsze, dzięki nowoczesnej technologii, jaka jest stosowana w urządzeniach. Dlaczego warto wybrać płytę indukcyjną?

Dlaczego płyta indukcyjna jest dobrym wyborem?

Płyta indukcyjna przypomina tradycyjną płytę elektryczną, ale działa na zupełnie innych mechanizmach. Nagrzewa się tylko w miejscu, w którym znajduje się garnek, natomiast pozostała część jest zimna. Dzięki temu nie ma ryzyka poparzenia, a więc gotowanie jest bezpieczne. Kolejną zaletą jest duża moc, przez co szybciej się nagrzewa, a co za tym idzie możecie Państwo błyskawicznie przygotowywać posiłki. Płyta indukcyjna marki Elektrolux skraca czas gotowania o 30%. Ważną cechą jest łatwość w utrzymaniu czystości. Dzięki temu, że szybko robi się zimna, możecie ją umyć zaraz po zakończonym gotowaniu, używając miękkiej, wilgotnej gąbki. Plamy spryskujecie płynem do mycia szyb, a następnie przecieracie ręcznikiem papierowym. Specjalny wskaźnik informuje, czy płyta jest jeszcze gorąca. Tym też różni się od tradycyjnej płyty grzewczej. Ceramiczne wolniej się nagrzewają i chłodzą. Technologia indukcyjna na jakiej działa płyta indukcyjna jest nowoczesna.

Płyty indukcyjne a funkcja rozpoznawania średnicy garnka?

Aby płyty indukcyjne działały prawidłowo, musicie na nich stawiać garnki i patelnie, przeznaczone do tego typu urządzeń grzewczych, czyli mające symbole w kształcie pętelek. Urządzenia wyczuwają tylko naczynia z odpowiednim dnem. Jeśli są produkowane z ferromagnetyku, kuchenka natychmiast się nagrzewa.

Płyty indukcyjne mają funkcję rozpoznawania średnicy garnka, więc do jego wielkości, dostosowują powierzchnię grzania. Umożliwia to maksymalne zwiększenie mocy grzania, by przyspieszyć proces przygotowywania dań. Pracę w kuchni ułatwia także technologia łączenia co najmniej dwóch pól. Staje się szczególnie przydatna, kiedy chcecie Państwo postawić duże naczynie na płycie indukcyjnej. Takiej możliwości nie ma w tradycyjnej kuchence. Płyta grzejna indukcyjna Elektrolux ma również inne bardzo ważne opcje, takie jak: wskaźniki ciepła resztkowego, automatyczne wyłączenie, podtrzymywanie ciepła, wyłącznik bezpieczeństwa oraz inne funkcje dodatkowe.

Podłączenie płyty indukcyjnej

Płyty indukcyjne Electrolux to są niezawodnym partnerem w każdej kuchni. Zakup urządzeń wiąże się niekiedy z koniecznością poprowadzenia instalacji elektrycznej, szczególnie przy urządzaniu wyspy kuchennej. To wymaga remontu wnętrza, wymiany szafek, blatów, zlewozmywaka i oświetlenia. Z łatwością dobierzecie płytę indukcyjną do zabudowy. Już na etapie projektu, powinniście zaplanować kuchenkę, by podkreślić charakter przestrzeni.

Jeśli zależy Wam tylko na wymianie urządzenia grzejnego, sprawdzi się kuchnia wolnostojąca. Nie ma różnicy w obsłudze, a jedynie w wyglądzie sprzętu, co wpływa na estetykę pomieszczenia. Przy wyborze płyty indukcyjne Electrolux ważna jest moc przyłączeniowa. Ten parametr określa, czy urządzenie będzie pasowało do Waszej instalacji elektrycznej. Wystarczy przyłącze o mocy 230 V., ale zawsze warto skonsultować zakup z fachowcem, który będzie podłączał sprzęt, a być może też instalował nowe kable. Postawą jest odpowiedni dobór płyty indukcyjnej.

Jak wybrać płytę indukcyjną?

W kategorii płyty indukcyjne jest wiele urządzeń do wyboru. Sprzęt oferowany przez Electrolux ma wszystkie niezbędne funkcje, a do tego jest bezpieczny w obsłudze, łatwy w myciu i zapewnia wyjątkową precyzję regulacji temperatury. Wybierając urządzenie do gotowania należy kierować się wielkością kuchni, ponieważ marka oferuje produkty dla małych i dużych wnętrz.

Przykładowo, Płyta indukcyjna Induction 300 60 cm bardzo szybko podgrzewa powierzchnie garnków i pozwala na dokładne kontrolowanie procesu gotowania. Dotykowe elementy sterujące są wyposażone w przyciski „+” i „-”, umożliwiające regulację temperatury. Model ma funkcję PowerBoost, czyli intensywne podgrzewanie. Z kolei płyta 800 TotalFlex automatycznie wykrywa garnki oraz patelnie różnych wielkości i kształtów, tworząc pod nimi pole grzejne. Można je ustawić w każdym miejscu płyty grzejnej i przesuwać dowolnie, w trakcie gotowania. Produkt ma dodatkowo funkcję ActiveTouch, która podświetla elementy sterujące. Opcja Hob2Hood® dostosowuje ustawienia okapu.

Ciekawym rozwiązaniem jest model 600 FlexiBridge®, umożliwiające wybranie jednego z trzech układów pól. Funkcja pozwala na połączenie dwóch powierzchni grzejnych w jedno duże pole do gotowania. Automatyczna synchronizacja temperatury i ustawień czasu jest idealnym rozwiązaniem do użycia płyt grillowych i naczyń do pieczenia. Płyta indukcyjna 300 Induction ma zaprogramowane elementy sterujące Direct Access, które natychmiast dostosowują ustawienia temperatury w kuchence, za pomocą jednego dotknięcia. Można błyskawicznie i bez najmniejszego wysiłku sterować płytą. Produkt jest niewielkich rozmiarów, więc może być podłączony również w małej i nieustawnej przestrzeni. Dlatego wybierając płytę grzejną powinniście Państwo sprawdzić wymiary oraz parametry urządzenia.

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia