Fatum pracownika korporacji – ból, którzy uderza znienacka

Pracownicy biurowi zazwyczaj pełnią swoje obowiązki przez osiem godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Zdarzają się również niestandardowi członkowie korporacji, których praca uzależniona jest od obowiązków do wykonania jednego dnia. Niewielka ilość ruchu, nieprawidłowa dieta i spędzanie lat w trybie siedzącym, po czasie może boleśnie dać się we znaki. Co więcej, udowodniono że staż pracy wcale nie wpływa na intensywność i częstotliwość dolegliwości związanych z odcinkiem układu kostnego, którego stan ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie człowieka. Pierwsze objawy problemów z kręgosłupem to strzykanie w kościach, ból pleców i uczucie „zastania stawów”. Co więcej, dotyczą one ponad 95% osób pracujących przy komputerze oraz prowadzących siedzący tryb życia.

Nabyte wady postawy związane z nieprawidłowym siedzeniem przy biurku 

Kręgosłup to najważniejsza część układu kostnego w organizmie człowieka; powiązany z mięśniami, nerwami i narządami, ma ogromny wpływ na ich prawidłowe funkcjonowanie. Praca statyczna jest dla niego szczególnym obciążeniem – niestety występuje ona w pozycji siedzącej, dlatego na wszelkie urazy są narażone grupy, które przez kilka godzin dziennie spędzają siedząc przy biurka. Nieprawidłowa postawa powoduje przykurczenie całych grup mięśni, które zaczynają uciskać na naczynia krwionośne; przepływ krwi zostaje częściowo zaburzony, czego skutkiem są choroby układu krążenia i schorzenia żołądkowo-jelitowe. Wiele historii medycznych udowodniło siłę oddziaływań kręgosłupa na inne części i organy ciała. To właśnie nieleczone wady kręgosłupa mogą prowadzić do pogorszenia pracy układu oddechowego, zmniejszonej odporności na zmęczenie oraz bólów głowy. Wady postawy u dorosłych najczęściej nasilają się w wyniku złych nawyków dotyczących pozycji przy biurku. Leczenie skrzywień może być długie i bolesne, dlatego warto już na samym początku zadbać o odpowiednią profilaktykę, mającą swój początek w postaci obrania właściwej pozycji w pracy.

Jak prawidłowo siedzieć przy biurku – kurs podstawowy

Pracujesz w pozycji siedzącej i nie chcesz narazić się na bóle kręgosłupa i inne następstwa? Długotrwała praca w pozycji siedzącej wymaga znajomości podstaw prawidłowej pozycji przy komputerze. Twoja głowa musi być wyprostowana, wzrok zaś skierowany przed siebie, a plecy wyprostowane, a nawet lekko odchylone do tyłu. Z pewnością masz krzesło z oparciem – zgodnie ze swoją nazwą, powinno podpierać plecy na całej ich długości. Postawa dotyczy także odpowiedniego ułożenia rąk i nóg. Ręce powinny opierać się swobodnie na biurku, zaś nogi muszą być rozstawione; stopy powinny opierać się o ziemię pod kątem 90°. Czy da się zastosować ergonomiczną pozycję w każdych warunkach? Niestety, nie jest to takie proste, zwłaszcza gdy meble nie są dostosowane do twoich potrzeb. Wysokość biurka powinna sięgać do wysokości rąk zgiętych w łokciach, zaś krzesło powinno spełniać wymogi względem akcesoriów biurowych. Innowacyjne firmy coraz częściej starają się wznieść komfort pracy na wyższy poziom, inwestując w dobre jakościowo meble, bezpieczne dla postawy. Ponadto, firma Cezas Glob oferuje możliwość spersonalizowania biurka wedle indywidualnych potrzeb pracownika – to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy pracują z własnego domu i muszą zorganizować sobie przestrzeń do pracy. W zakładce cezasglob.pl/fotele-i-krzesla-biurowe-obrotowe/ czekają na ciebie wysokogatunkowe krzesła, dodatkowo wyposażone w elementy mające na celu chronić kręgosłup przed skrzywieniem. Pamiętaj o tym, że zdrowie ma się jedno – nie warto na nim oszczędzać.

 

 

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.