Jak skompletować sprzęt do jazdy na koniu?

Osoby mające doświadczenie w jeździe konnej lub chcącej uczyć się jazdy konnej, potrzebują profesjonalnego sprzętu. Wówczas ćwiczenia będą bezpieczne dla jeźdźca oraz konia. Oprócz osprzętu dla konia, ważny jest także wybór odpowiedniego ubioru, zapewniającego warunki do jazdy na koniu. W artykule powiemy wszystkim miłośnikom koni, co jest niezbędne do jazdy konnej i jak skompletować do niej sprzęt.

Salon jeździecki Equishop

Z czego składa się strój jeździecki? Bryczesy i nie tylko

Jedną z najważniejszych kwestii jest wybór bezpiecznego oraz stabilnego, a jednocześnie wygodnego obuwia. Buty do jazdy konnej to słynne sztyblety. Mimo iż początkujący może kilka pierwszych jazd odbyć w obuwiu sportowym, później jednak dla własnego komfortu jazdy, będzie potrzebować tych butów. Sztyblety mają bardzo sztywną i grubszą podeszwę, dzięki czemu podczas treningu strzemiona nie wbijają się w pięty. Dzięki temu jeździec nie nabawi się płaskostopia i otrzyma prawidłową pozycję stopy. Przy okazji warto wspomnieć, że sztyblety są bardzo stylowe.

Sklep jeździecki Equishop w Katowicach

Kolejnym elementem ubioru jest kask, absolutnie niezbędny do jazdy na koniu. Nowicjusz powinien zakupić kask, który nie będzie za ciasny, ani nie będzie spadać. Mówiąc wprost, musi być w sam raz. Kolejnym niezbędnym zakupem są spodnie do jazdy konnej. Mowa tutaj o bryczesach. Pozwalają one polepszyć dosiad konia oraz zapewniają ochronę przed otarciami. Wraz z bryczesami należy też wybrać jeździeckie podkolanówki. 

Jak wybrać sprzęt jeździecki dla swojego konia?

Każdy jeździec musi dbać o swego konia i zapewnić jemu oraz sobie bezpieczeństwo. Zatem pierwszym i najważniejszym elementem sprzętu jeździeckiego będzie siodło. Tutaj wiele zależy od wierzchowca. Trzeba zatem postarać się, aby siodło było jak najbardziej wąskie i dobrze przylegało do konia, zapewniając jeźdźcowi stabilność podczas jazdy. Jednak nie może konia ranić. Jednocześnie więc siodło musi być na tyle szerokie by wrażliwy kłąb miał wystarczające miejsce a łopatki zwierzaka swobodnie mogły się poruszać. 

Siodła w sklepie jeździecki Equishop

Kolejnym ważnym elementem jest uprząż dla konia. Tutaj liczy się przede wszystkim jej wytrzymałość, zatem trzeba patrzeć na materiały, z których jest wykonana. Jednak w tym miejscu trzeba podkreślić, że uzda nie może obcierać pysku konia ani sprawiać mu bólu. Należy więc jej używać delikatnie. Jak wygląda uzda końska? jest elementem uprzęży, która składa się ze skórzanych pasków, które zakłada się na głowę konia.  Istnieją trzy główne rodzaje uzd: klasyczne, munsztukowe oraz bezwędzidłowe. Najczęściej wybierane jest to pierwsze, bowiem nadaje się dla konia oraz jeźdźca na każdym poziomie zaawansowania. Opisy wszystkich produktów można znaleźć na stronie ze sprzętem do jazdy konnej Equishop.

Popręgi w sklepie jeździeckim

Jazda konna to jedno z najprzyjemniejszych hobby i sposobów na rozwijanie swych zainteresowań. Praca z koniem uspokaja, mimo iż sama nauka jazdy konnej i wszystkich komend, pozycji czy ćwiczeń nie należy do najłatwiejszych, im dalej tym nieco trudniej. Jednak satysfakcja wyciągana z każdej jazdy daje niesamowitą dawkę adrenaliny i zadowolenia. Jednak aby było to możliwe, trzeba mieć profesjonalny sprzęt oraz ubiór do jazdy na koniu w każde warunki pogodowe. Dlatego też warto odwiedzić sklep jeździecki i skompletować cały sprzęt. Odzież jeździecka jednak to nie tylko wyżej wymienione elementy podstawowe garderoby. Wszak w chłodną pogodę przyda się specjalna kurtka. A oprócz tego nie można zapomnieć o ochraniaczach oraz wygodnych czapsach na łydki. Wszystko to oferuje ów sklep.

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.