Co wchodzi w zakres termomodernizacji?

Obecnie coraz więcej mówi się o konieczności zmniejszenia strat ciepła w budynkach. Ci, którzy budują domy dbają już o odpowiednie ocieplenie i montaż drzwi i okien o odpowiednich parametrach. Co jednak mają zrobić ci, których domy mają już kilka, a nierzadko nawet kilkanaście lat? Rozwiązaniem okazuje się być termomodernizacja budynku, którą można przeprowadzić bez większych problemów. Oczywiście wiąże się to z koniecznością poniesienia pewnych kosztów, ale na pewno jest to wydatek, który bardzo się opłaca.

Czym jest termomodernizacja budynku?

Termomodernizacja budynku to nic innego, jak działania, które podejmuje się po to, aby straty ciepła były jak najmniejsze. Dzięki temu szanse na to, że uda się utrzymać wewnątrz domu naprawdę komfortową temperaturę przy mniejszych wydatkach na centralne ogrzewanie są zdecydowanie mniejsze. Prace termomodernizacyjne obejmują najczęściej wymianę źródła ciepła na takie, które będzie bardziej efektywne. To także szereg ulepszeń, które mają sprawić, że straty energii będą zdecydowanie niższe.

Jakie prace może objąć termomodernizacja?

Termomodernizacja budynku to oczywiście o wiele więcej działań niż te, o których wspomnieliśmy. Absolutną podstawą jest oczywiście ocieplanie budynków. Najczęściej obejmuje ono nie tylko ściany, ale również:

- dach;
- podłogi.

Jeśli jest to możliwe warto ocieplić również fundamenty. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie materiały można do tego wykorzystać, wejdź na https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/termomodernizacja-czym-jest-doradzamy-jak-podejsc-do-termomodernizacji-budynku/. Dobrze wykonana termomodernizacja, która przyniesie oczekiwany efekt powinna obejmować również wymianę zarówno okien, jak i drzwi. Powinny one charakteryzować się odpowiednim współczynnikiem przenikania ciepła. W przeciwnym razie nawet najlepiej wykonane ocieplenie na niewiele się zda. Wielu specjalistów poleca montaż okien posiadających trzy szyby. To rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem. Kiedy na zewnątrz będzie naprawdę zimno, straty ciepła zostaną skutecznie ograniczone. Kiedy zaś zapanują upały, wnętrze domu będzie się mniej nagrzewać.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia