Jakie zastosowania ma profil narożnikowy elastyczny?

Prowadząc zakład pracy, dla każdego pracodawcy nadrzędną sprawą jest bezpieczeństwo jego pracowników. Do wypadku z ich udziałem może dojść praktycznie w każdym miejscu i w każdej sytuacji. W celu ich minimalizowania opracowane zostały różnorodne procedury BHP, dotyczące np. korzystania z maszyn, urządzeń i wykonywania obowiązków na swoim stanowisku pracy. Jednak do mniej i bardziej uciążliwych wypadków może dojść także podczas normalnych czynności, takich jak poruszanie się po korytarzach. Ich newralgiczne miejsca to narożniki ścian, o które łatwo zahaczyć ramieniem lub tułowiem. Stosując w tych miejscach profil narożnikowy elastyczny, mamy możliwość ograniczenia urazów.

Poznaj profile narożnikowe do systemów suchej zabudowy

Wykonane z wytrzymałego, elastycznego materiału o dużej gęstości, profile narożnikowe są świetnym zabezpieczeniem wszelkiego rodzaju narożników. Nadają się do użytku do systemów suchej zabudowy karton-gips jak także w narożnikach ścian szkieletowych. Bardzo dobre właściwości absorpcji wstrząsów sprawiają, że mogą być stosowane do łączenia elementów. Mocowanie do powierzchni odbywa się przy pomocy mocnych taśm dwustronnych. Daje to szansę ich instalacji pod dowolnym kątem, w pionie, poziomie i pozycji pochyłej. Profil narożnikowy elastyczny ma wiele charakterystycznych cech, sprawiających, że sprawdza się w zakładach pracy, halach produkcyjnych, ale również i obiektach użyteczności publicznej.

Jakie parametry techniczne mają elastyczne profile narożnikowe?

Wodoodporność

Nasze profile są odporne na działanie wilgoci, nie chłonąc jej i nie tracąc elastyczności. Wykonane z mocnej, elastycznej gąbki posiadają minimalną higroskopijność.

Elastyczność

Profile narożnikowe ochronne posiadają tak zwaną pamięć kształtu. Oznacza to, że po ich wciśnięciu, szybko wracają do oryginalnej postaci i ponownie zapewniają wysoką skuteczność w ochronie przed uderzeniami.

Łatwa obróbka

Przycinanie profili na żądaną długość nie sprawia żadnych trudności. Wystarczy do tego celu zastosować nożyczki lub ostre nożyki tapicerskie.

Ostrzegawcze kolory

Zadaniem profili narożnikowych jest informowanie z dużych odległości o możliwym zagrożeniu. W tym celu profile mają charakterystyczne, żółto-czarne malowanie w ukośne pasy.

Nasz precyzyjnie przygotowany profil narożnikowy dostępny jest w wielu wymiarach — szerokościach ścianek i grubościach. Jeśli masz wątpliwości, który produkt wybrać do swoich zastosowań, koniecznie się z nami skontaktuj — służymy fachową pomocą.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane