Spodziewajmy się policyjnych patroli przy przejazdach kolejowych

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.comZdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Policjanci rozpoczynają kampanię "Bezpieczny przejazd". Od dziś, w każdy piątek aż do końca wakacji, na terenie powiatu lubaczowskiego, policjanci  w rejonach przejazdów kolejowych, będą prowadzić akcję informacyjno - prewencyjną. 

Podnoszenie świadomości na temat zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach, to główny cel jaki postawili sobie organizatorzy akcji „Bezpieczny przejazd”. Kierowcy dojeżdżając do przejazdów kolejowych nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że pociąg to masa kilkuset czy kilku tysięcy ton. Na zatrzymanie takiego kolosa potrzebny jest ponad kilometr.

Przejazdy kolejowe to miejsca, gdzie należy zachować szczególną ostrożność. Zdarzenia drogowe, do których na nich dochodzi najczęściej są tragiczne w skutkach. Lekceważenie znaku STOP, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami przejazdów wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, to główne przyczyny wypadków na przejazdach kolejowych. Niestety podobnie zachowują się piesi i rowerzyści.

- Policja, podobnie jak w latach ubiegłych, jest partnerem kampanii „Bezpieczny przejazd” prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Od dziś, w każdy piątek aż do końca wakacji, na terenie powiatu lubaczowskiego, policjanci w rejonach przejazdów kolejowych, będą prowadzić akcję informacyjno - prewencyjną. W pobliżu przejazdów uznanych za szczególnie niebezpieczne należy spodziewać się policyjnych patroli, które będą zawracać uwagę na zachowania użytkowników dróg pokonujących te przejazdy. - informuje lubaczowska policja

Źródło: KPP Lubaczów, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane