Zmiana na stanowisku Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej [ZDJĘCIA][VIDEO]

fot. BiOSGfot. BiOSG

W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG uroczyście przekazano obowiązki Komendanta oddziału gen. bryg. SG Tomaszowi Zybińskiemu. To doświadczony w służbie oficer pochodzący z Przemyśla.

We wtorek (17 czerwca) w Przemyślu odbył się uroczysty apel, podczas którego nastąpiło symboliczne przekazanie sztandaru w związku ze zmianą na stanowisku Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Apel rozpoczął się złożeniem meldunku Komendantowi Głównemu Straży Granicznej. Po odczytaniu decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o odwołaniu z zajmowanego stanowiska dotychczasowy Komendant BiOSG gen. bryg. SG Andrzej Popko pożegnał się ze sztandarem oddziału. Generał podziękował za owocną współpracę szefom współdziałających służb i instytucji oraz funkcjonariuszom i pracownikom oddziału. Wszystkim życzył sukcesów i wytrwałości w realizacji zadań.

Gen. bryg. SG Andrzej Popko z mundurem związany jest od 1992 roku. Od 25 maja 2021 roku realizował obowiązki służbowe na stanowisku Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG. 11 listopada 2021 roku otrzymał z rąk Prezydenta RP nominację na stopień generała brygady Straży Granicznej. Aktualnie pozostaje w dyspozycji Komendanta Głównego SG.

Nowym Szefem podkarpackich strażników granicznych został gen. bryg. SG Tomasz Zybiński, który założył mundur Straży Granicznej w 1995 r., kiedy to rozpoczął służbę w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Granicznych Punktach Kontroli SG w Korczowej i w Medyce. Kolejnym etapem jego kariery była służba w Wydziale Operacyjno-Śledczym w Bieszczadzkim Oddziale SG, gdzie został awansowany na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału. Od grudnia 2014 r. realizował obowiązki służbowe w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej na stanowisku Zastępcy Komendanta Oddziału. 11 lutego 2023 r. został powołany na stanowisko Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. 15 maja 2023 r. podczas Centralnych Obchodów Święta SG w Krakowie oficerowi nadano stopień generała brygady Straży Granicznej. Od dnia 17 czerwca 2024 r. decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji gen. bryg. SG Tomasz Zybiński został powołany na stanowisko Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Wielokrotnie wyróżniany i odznaczany za swoje osiągnięcia i wzorową służbę, m.in.: Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju i Odznaką Straży Granicznej, Medalem Trzydziestolecia Powołania Straży Granicznej, Srebrną Odznaką SKW im. M. Rejewskiego za Wybitne Zasługi dla Bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej oraz Srebrną Odznaką Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej.

Gen. bryg. SG Tomasz Zybiński jest oficerem zaangażowanym i oddanym służbie. Prywatnie jest też dawcą przeszczepu. Oddał szpik choremu pacjentowi, dając mu szansę na nowe życie i powrót do zdrowia.

Zdjęcia: BiOSG

Źródło: BiOSG

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.