Powiat lubaczowski: Nowi strażacy zdali egzamin. Mogą już brać udział w akcjach

fot. KP PSP Lubaczówfot. KP PSP Lubaczów

W niedzielę (28.04) zakończyło się trwające prawie dwa miesiące szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lubaczowskiego, która ukończyło 40 druhów.

Szkolenie ma na celu przygotowanie strażaków-ochotników do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone były przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie. Szkolenie ukończyło 40 słuchaczy.

- Szkolenie zostało przeprowadzone zgodnie z nowym programem szkolenia i obejmowało m.in. pracę w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, działania prowadzone podczas pożarów, powodzi, obsługi specjalistycznych urządzeń ratowniczych, sprawiania drabin, prowadzenia korespondencji radiowej, obsługi narzędzi hydraulicznych, ewakuacji osób poszkodowanych z pojazdów w czasie wypadków drogowych, kierowania ruchem drogowym podczas zdarzeń oraz ogólnych zasad udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie

Szkolenie zakończono egzaminem, który składał się z dwóch części: teoretycznej – pisemny sprawdzian wiedzy oraz praktycznej – były to stanowiska z obsługi sprzętu.

Wszystkim druhnom i druhom gratulujemy ukończenia szkolenia oraz życzymy powodzenia w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej!

fot. KP PSP Lubaczówfot. KP PSP Lubaczów

fot. KP PSP Lubaczówfot. KP PSP Lubaczów

Komentarze   

Czy wiadomo?
0 # Czy wiadomo? 2024-04-30 21:28
Dlaczego szkolenie ukończyło 40 druhów a nie 34?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.