Gmina Cieszanów: Nieważne prawo jazdy i ponad 2 promile alkoholu. 27-latek odpowie przed sądem

fot. archiwum ZLUBACZOWA.PLfot. archiwum ZLUBACZOWA.PL

Podczas minionego weekendu, lubaczowscy policjanci prowadzili działania zmierzające do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwych kierowców. W trakcie trwania akcji „Trzeźwość” na terenie powiatu lubaczowskiego mundurowi skontrolowali 1503 kierujących, niestety kilku z nich okazało się nietrzeźwych.

2 marca br., po godz. 15, w Karolówce, policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Skoda. 65-letni mieszkaniec gminy Lubaczów miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Tego samego dnia, również po godz. 15, w Lubaczowie, na ul. Mickiewicza, policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej 36-letniego kierującego audi. Badanie trzeźwości mężczyzny wykazało 0.4 promila alkoholu w organizmie. Od mężczyzny pobrano krew do badań. 36-latek stracił prawo jazdy, postępowanie w jego sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie.

Natomiast przed godz. 20, dyżurny lubaczowskiej jednostki, został poinformowany, że przez Cieszanów, porusza się kierujący volkswagenem, którego sposób jazdy może wskazywać na fakt, że jest nietrzeźwy. Policjanci z Posterunku Policji w Cieszanowie zatrzymali wskazany pojazd w Nowym Lublińcu. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 27-letni mieszkaniec Lubaczowa, którego badanie trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu. Ale to nie koniec przewinień kierującego. Prawo jazdy mężczyzny straciło ważność we wrześniu 2021 r., posiadał również zastrzeżenie, że powinien poruszać się pojazdem w okularach lub szkłach kontaktowych, których nie miał. Na domiar tego, mężczyzna przewoził w samochodzie pasażerkę.

Mężczyzna stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem.

3 marca br., w Lubaczowie, na ul. Kościuszki, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 42-letniego kierującego volkswagenem. Jak się okazało, mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Odpowie za popełnione wykroczenie.

Komentarze   

2x
+14 # 2x 2024-03-04 12:32
sędziego do dzisiaj nie mogą złapać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.