Mamy 44 nowych strażaków-ochotników w powiecie lubaczowskim

fot. PSP Lubaczówfot. PSP Lubaczów

W niedzielę zakończyło się trwające prawie dwa miesiące szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lubaczowskiego, mające na celu przygotowanie ich do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Łącznie szkolenie ukończyło 44 osób.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone były przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie. Szkolenie obejmowało m.in. pracę w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, działania prowadzone podczas pożarów, powodzi, obsługi specjalistycznych urządzeń ratowniczych, sprawiania drabin, prowadzenia korespondencji radiowej, obsługi narzędzi hydraulicznych, ewakuacji osób poszkodowanych z pojazdów w czasie wypadków drogowych, kierowania ruchem drogowym podczas zdarzeń oraz ogólnych zasad udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Szkolenie zakończono egzaminem, który składał się z dwóch części: teoretycznej – pisemny sprawdzian wiedzy oraz praktycznej – były to stanowiska z obsługi sprzętu.

Uroczystego wręczenia zaświadczeń potwierdzających ukończenie szkolenia dokonał Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie bryg. Wiktor Serafin.

Od tego momentu druhowie mogą uczestniczyć w akcjach.

Zdjęcia: KP PSP Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia