BiOSG rekrutuje. W 2024 wcieli 200 nowych funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]

fot. BiOSGfot. BiOSG

Zakończył się drugi etap postępowania kwalifikacyjnego do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. Grupa 70 osób zawalczyła o swoją zawodową przyszłość.

W dniach 28-30 listopada w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzono drugi etap naboru do służby. Wzięło w nim udział 70 osób, połowę stanowiły kobiety. Drugi etap rekrutacji obejmuje test z wiedzy ogólnej, z języka obcego oraz sprawności fizycznej. Na zakończenie odbyła się rozmowa kwalifikacyjna, podczas której kandydaci mogli zaprezentować swoje mocne strony i predyspozycje.

Innymi elementami postępowania jest również badanie psychologiczne, psychofizjologiczne (wariograf) oraz komisja lekarska. Osoby, które uzyskają wymaganą liczbę punktów oraz poświadczenie bezpieczeństwa potwierdzające gwarancję dochowania tajemnicy służbowej, zasilą szeregi Bieszczadzkiego Oddziału SG. Najbliższe wcielenie planowane jest na styczeń przyszłego roku. Zanim szczęśliwi rekruci trafią do podkarpackich placówek Straży Granicznej, przejdą jeszcze szkolenie podstawowe oraz podoficerskie w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące naboru dostępne są na stronie BiOSG

- Nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest w sposób ciągły. W 2023 roku przyjęliśmy 135 nowych funkcjonariuszy, a w przyszłym – 2024 r. planujemy wcielić do służby rekordową w historii BiOSG grupę – 200 osób. Przyjęcia planowane są na styczeń (40 osób), maj (60 osób), wrzesień (50 osób) oraz grudzień (50 osób) - informuje Rzecznik Prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej por. SG Piotr Zakielarz

Zdjęcia: BiOSG

Komentarze   

Kmicic
-11 # Kmicic 2023-12-01 13:08
Dobra zmiana obiecała Służbom mundurowym 20% podwyżki w przyszłym roku :lol: a pielęgniarkom 30%
Czekam na zieloną wyspę :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+5 # Krzysztof Kaiser 2 2023-12-02 15:04
I takich podwyżek oczekiwali a PIliS miał i ma ich gdzieś. Widać to było na ostatnim Sejmie kiedy pielęgniarki powiedziały, że zostały potraktowane po macoszemu i zrugaly Posłów PiS, że nie znają się nic na zdrowiu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
-11 # Kmicic 2023-12-01 21:02
A wiecie ile służby mundurowe dostały podwyżki przez osiem lat rządów platformy obywatelskiej i PSL niecałe 200 złotych :lol: :lol: :lol:
Dobra zmiana nadchodzi dobrobyt :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+4 # Krzysztof Kaiser 2 2023-12-02 15:14
Kiedyś 200 zł nie było warte tyle co teraz. Za chleb nie płacisz 3 zł tylko 7 zł. PiS za swojej władzy sprawił, że ludzie nie wierzą w służby mundurowe. Wysyłali do pałowania kobiet i przedsiębiorców . Ci co najlepiej pałowali to dostawali awanse jak za czasów ZOMO. Kazali pilnować pomnik pt. Schody do nikąd. Żołnierzom kazali oddawać hołd jakiemuś asystentowi Macierewicza o nazwisku Misiewicz. Policjantom kazali ciąć konfetti by było z przytupem. Straż Graniczna nie wpuszczała ludzi a PiS sprzedawał wizy za dolary i wpuszczał ludzi za ich plecami. PiS strażaków skłócił bo nagradzał tych co poparli PiS a tych co przeciw to o nich zapominał. Ratownikom i lekarzom klaskali a apotem im utrudniali życie. Można wyliczać i wyliczać. I tego, że Polacy przestali wierzyć w służby mundurowe żadne pieniądze tego nie załatwią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
-7 # Kmicic 2023-12-02 23:09
A wiecie ile rząd Prawa i Sprawiedliwości podniósł służbom mundurowym wypłaty, około trzy tysiące złotych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+2 # Krzysztof Kaiser 2 2023-12-03 14:16
A wiecie jak za PiS-u podniosły się ceny a mafia PiS-owska dorabiała się na imigrantach i wizach ;-) A to tylko jeden z wieli szemranych interesów PiS.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Czy wiadomo?
+3 # Czy wiadomo? 2023-12-04 15:58
Dwóch polskich żołnierzy stacjonujących na granicy z Białorusią z rozbitymi głowami, w poważnym stanie, trafiło do szpitala w Augustowie. Urazy to efekt bójki między nimi. W takcie bójki jeden z żołnierzy stracił przytomność. Przełożeni wezwali pogotowie. Stan drugiego żołnierza był na tyle poważny, że lekarze zdecydowali, iż on również zostanie zabrany do szpitala. Obaj zostali przewiezieni do placówki w Augustowie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lubaczów 46
+2 # Lubaczów 46 2023-12-04 19:01
No i co z tego? Dwóch nas piło ktoś nas podyebal. Barani łeb jeden z drugim . To nie znaczy o całej formacji i porządnych uczciwie wykonujących służbę funkcjonariuszo m
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia