Policjanci z Lubaczowa ostrzegali seniorów przed oszustwami

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

W poniedziałek (25.09) w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleszycach odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu seniorów. W trakcie spotkania policjanci omówili sposoby, jakimi posługują się oszuści próbując wyłudzić pieniądze. Seniorom przedstawiono również aplikacje Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Debacie przewodniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie nadkom. Daniel Rutkowski, który po przywitaniu gości podkreślił, jak ważnym aspektem w trosce o bezpieczeństwo osób starszych, jest współpraca mieszkańców z Policją. W debacie udział wziął również Komendant Komisariatu Policji w Oleszycach kom. Marek Kobylarz oraz dzielnicowy z miasta Oleszyce sierż. szt. Adam Antosz.

Podczas spotkania, policjanci przedstawili działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda. Następnie asp. Anna Hanus-Witko wspólnie z st.sierż. Elżbietą Hubert przedstawiły i omówiły sposoby, jakie są wykorzystywane przez oszustów wyłudzających pieniądze. Zreferowane zostały przykłady przestępstw, do których doszło na terenie powiatu lubaczowskiego. Uczestnicy spotkania z ogromnym zaciekawieniem przysłuchiwali się prelekcji policjantów i chętnie włączali się do dyskusji.

Na zakończenie debaty, uczestnicy wypełnili anonimowe ankiety, w których ocenili jakość przeprowadzonego spotkania oraz wskazali tematykę, która powinna być poruszona w trakcie kolejnych spotkań.

- Poniedziałkowa debata była również diagnozą potrzeb, związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję, bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w szczególności osób starszych. – informuje Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie

Zdjęcia: KPP Lubaczów

Źródło: KPP Lubaczów

Komentarze   

Ania
+5 # Ania 2023-09-29 21:10
Frekwencja niesamowita
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.