Powiat lubaczowski: Kolejni nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści wyeliminowani z ruchu

Od piątku do niedzieli, lubaczowscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”. W tym czasie, mundurowi sprawdzili stan trzeźwości ponad 2300 kierujących. Niestety, ujawniono kolejnych pijanych kierowców i rowerzystów.

Przez trzy dni lubaczowscy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas akcji „Trzeźwość”, na drogach naszego powiatu, funkcjonariusze skontrolowali 2315 kierujących.

W minioną sobotę kilkanaście minut po godz. 16, w Lipsku, w gminie Narol, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego jednośladem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że cyklista miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 60-letni mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Tego samego dnia, po godz. 17, policjanci z Komisariatu Policji w Oleszycach, w miejscowości Bihale, zatrzymali do kontroli drogowej audi. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości siedzącego za kierownicą 40-latka. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile. Okazało się, że mężczyzna posiada także aktualnie obowiązujący zakaz kierowania pojazdami.

Natomiast, przed godz. 18, w Dąbrowie w gm. Lubaczów, policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli samochód marki Ford. Okazało się, że kierowca pojazdu miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem.

Również w sobotę, 16 września br., policjanci z lubaczowskiej drogówki, w Niemstowie, zatrzymali do kontroli drogowej 37-letniego cyklistę. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierującego jednośladem.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został ujawniony w niedzielę przed godz. 19, w miejscowości Młodów. 18-latek, kierujący jednośladem, na łuku drogi prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słupek i ogrodzenie posesji. Miał blisko promil alkoholu w organizmie.

- Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący, w tym również rowerzyści, stwarzają poważne zagrożenie na drogach. Nie bagatelizujmy problemu. Pijani kierowcy i cykliści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. – ostrzegają lubaczowscy policjanci

Źródło: KPP Lubaczow

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.