Lubaczowscy policjanci przejęli ponad kilogram narkotyków, broń i amunicję. Trzy osoby aresztowane

Dzięki działaniom zapoczątkowanym jeszcze w lipcu 2022 roku, lubaczowscy policjanci zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków, broń oraz amunicje. Trzech mężczyzn zostało aresztowanych. 

Sprawa miała swój początek w lipcu 2022 roku. Lubaczowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili wówczas, że mieszkaniec powiatu może posiadać narkotyki. Do jego zatrzymania doszło w miejscowości Zalesie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Pasażerem tego auta był 42-latek, który miał zajmować się przestępczością narkotykową. W trakcie wykonywanych czynności policjanci zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy. 42-latek został zatrzymany. Usłyszał prokuratorskie zarzuty m.in. za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz wprowadzanie ich do obrotu. Sąd Rejonowy w Przemyślu zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Z uwagi na to, że sprawa miała charakter rozwojowy, sąd zadecydował o przedłużeniu aresztu na kolejne trzy miesiące.

Trzy miesiące później, policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zatrzymali kolejną osobę mającą związek z tymi przestępstwami. To 40-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. W mieszkaniu mężczyzny, policjanci zabezpieczyli jednostkę broni wraz z magazynkiem oraz nabojami, dwie wagi oraz ponad 36 g marihuany, prawie 80 g amfetaminy, a także substancję psychoaktywną o silnym działaniu neurotoksycznym pod nazwą 4-CMC o masie ponad 127 g. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W toku prowadzonego postepowania, policjanci ustalili także osoby, które kupowały narkotyki od 42-letniego mieszkańca gminy Lubaczów. Żmudna praca kryminalnych, doprowadziła do ujawnienia kolejnych partii substancji zabronionych. Funkcjonariusze zabezpieczyli je w miejscach zamieszkania czterech mieszkańców naszego powiatu. Wszyscy usłyszeli zarzuty związane z posiadaniem środków odurzających.

Na tym funkcjonariusze nie poprzestali i w dalszym ciągu intensywnie pracowali nad tą sprawą. Efektem ich działań było zatrzymanie ostatniego z mężczyzn, który był zamieszany w ten nielegalny proceder. Do jego zatrzymania doszło na terenie Rzeszowa. 40-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego usłyszał zarzuty. Odpowie za obrót znacznymi ilościami narkotyków. Sąd Rejonowy w Przemyślu zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do tej sprawy funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad kilogram substancji zabronionych, broń i amunicję.

fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

 

Źródło: KPP Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.